şükela:  tümü | bugün
  • huzuru kapısında bırakmak zorunda kalacağınız bir eşiktir.
  • koku takıntım var. kötü kokan insanlara katlanamıyorum. ayrıca kendine yakışan kokuyu kullanmayı bir türlü öğrenememiş, yaz ve kış kokusu ayrımını yapmayı bilmeyen insanlara da
    e:imla
  • şu an dünyada bir şeyler gelişmişse bu takıntılı insanlar sayesindedir. takıntılı insanlar olmasa insanlık yerinde sayıp dururdu. kısaca, takıntılı insanların bizlere sağladıkları faydaları saymakla bitiremeyiz.
  • başak burcu olmanın getirdiği doğal özellik
  • (bkz: okb)
  • başak burcu olmaktır.
  • bir tür hastalık mı karakter mi bilmiyorum ama hayatı zorlaştırdığı kesin.
  • geçmişinle edindiğin bir yük.
    haketmezsin bu yükün hissettirdiklerini çoğu zaman ama senin başına gelmiştir. yüktür kim ne derse desin.
    farkına varıp, kabullenip müsait bir yerde bırakmaya bakın. çabalayın bırakmak için. güvenin kendinize. sahip çıkın hayatınıza, özgürlüğünüze. sizi kısıtlamasına müsaade etmeyin.
  • şu videoyu sonuna kadar izleyebilmek anlamına gelebilir. gelmeyebilir de.
  • kesinlikle bırakılması gereken şeylerden birisi. özgür bırakmak şart. benim de var içimde bazı takıntılarım. kaygı ve huzursuzluk yaratıyor bende. içime öküz gibi oturuyor kalksa bile yeniden oturuyor. gerçekten gitmesi gerekiyor artık. mesela örnek vereyim, bir şey yapıyorum ya o yaptığım şey başıma bela açarsa diye didinip duruyorum. oysa bela açsa ne olacak? en fazla bana ne kadar zarar verebilir? bunun altından kalkabilirim ve ben güçlüyüm, özgürüm. özgürsün.
    genellikle geçmişte yaşanmış bir olay yüzünden travma sonucu oluşan şeyler bu takıntılı olma hali. sonucu korku. oysa bu korkularla zaten yüzleştik ve haksız olan onlar. haklı olan biz. o yüzden kendimi özgür bırakıyorum.