şükela:  tümü | bugün
 • takip edilen kisinin o ana kadar kendi halinde seyreden ruh hali degisir ve bir baskasinin (takip eden) varligi ile sekteye ugrar. yaptigi isleri artik sadece kendisi icin yapmadigini bilmektedir, kendinde sey (thing in itself) kategorisinden cikip baskasi icin sey(thing for another) kategorisine girmistir artik.
 • "takip mi ediliyorum" paranoyasının takip edilen kişiyle yüz yüze geldikten sonra paranoya olmaktan çıkması.
 • aksini kimsesnin iddia edemeyeceği bir durum
 • takip edenle dalga geçmek olasidir. komplo teorileriyle hasir nesir bir paranoyak için oldukça kolaydir bunu yapmak. ayrica (bkz: kaçak)..
 • tatlı bir paranoyadır. bu paranoyanın arkasında ilgi çekme merakı vardır. içten içi takil edildiğini düşünen insan aslında takil edilmek istemektedir, çünkü toplumdan yeterli ilgiyi görememiştir.
 • birileri sürekli entrylerimi okuyordu, sürekli takip ediliyordum. o yüzden doğru dürüst entry girmek zorunda kalıyordum. çok istememe rağmen ne anket yapabiliyordum ne ayar verebiliyordum. boş bakınız veremez oldum, tematik çalışamaz oldum, hatta çok istememe rağmen sözlüğün konsept limitlerini aşamıyordum.
  ve bir gün talip takip sistemi diye bir şey çıktı. onu açıp baktığımda; benim entrylerimi okuyan yüzlerce insanla (android de olabilir) karşılaştım. hepsi hükümetin adamıydılar. bütün gotumuze girecek entryleri sildim(buradaki "biz" kendime olan saygımdan ötürü şizofren de değilim), badilerimi, mallarımı düzenledim, sözlük bayanlarıma attığım tüm mesajlarımı kaldırdım arşivimden. iktidar mensupları için güzel şeyler yazdım. olmuyor peşimi bırakmıyorlardı...

  o günlerde sözlüğün güvenlğinden sorumlu olan ssg diye bir insana açtım kendimi korkarak (aramızda kalsın onun da hükümetin ajanı olduğunu düşünüyordum ilk başta) ssg bana pembe bir takım haplar verdi. ekranımı da pembe yaptı hem (bkz: pink ladies). birazcık rahatlamıştım.

  şimdi hepsi gitti. talip takip sistemi de yok oldu. artık ekranım pembe, haplarım pembe. takip falan da yok. ama........

  big brother is watching you

  saygılarımla
  maykıl paranoidarkonoid
 • ikinciye yer verdirtmez hiç bir zaman. ne olursa olsun, nasıl olursa olsun tekrarı olmaz.
 • istanbulda eh yeter be dedirten olaydır. gece araba kullanıosanız yanınızda da bir kız arkadaşınız daha varsa %50 ihtimalle bi denyo tarafından takip edilirsiniz. kardeşim zaten gönlüm olsa öpücük gönderirim, sağa çekerim, el filan sallarım di mi canım, di mi abazanım..
 • iki hatun klüpten çıkmış gece 4 sularında e 5 ten evlerine doğru seyir halindedirler, allah ne verdiyse gaza basıp eve bir an önce ulaşma arzusu içindedirler. bu arada zaman zaman da şerit değiştirme ihtiyacındadır şöför kızımız. dikiz aynasını takip ederken arkadaki aracında sürekli aynı şeritler üzerinde çalıştığı gözlemlenir ancak paranoya yapıosun muhabbetiyle pek de önemsenmez.
  eve dönülecek sapak gelir, arka araç da döner, bir sapak daha yine beraber dönülür, ışıklara gelinir sağa dönülür.. 1. çinko.. bi sonraki ışıklar bi sağ daha yine berabercene 2. çinko.. evin önüne gelinir ani bir u yapılır, arkadaki araç kıçımızdan ayrılmamaktadır.. bingo!.. yine de temiz kalpli davranıp biraz daha gidelim bi de ordan dönelim gelio mu bakalım denir ve nihayi karar varılır: takip ediliyoruz..
  naapsak kapıdaki bekçiye haber versek kaçar, birini arasak vakit yok.. hazır takip ediliokenkarakola merkeze denilir ve en yakın karakolun önüne çekilir. sapığımız buraya kadar da gelir arabanın yanında durur, tam pencereyi açacakken kafasını yukarı kaldırır ve gaza basıp kaçar. gerçi burda acı olan aşağıda geçen konuşmadır:

  -takip ediliyoruz memur bey
  isterseniz gelin burda bekleyin
  -e plakasını aldık siz de gördünüz aracı
  yapacak bişey yok
  -nası yani
  yapacak bişey yok burda bekleyebilirsiniz
  -e biz gidelim..
 • yine klüpten çıkılmış bir öncekinden ders alarak provokasyona sebebiyet vermemek adına etek altına pantolon geçirilmiş blüzün üstüne tshirt giyilmiş sabah 7 30 sularında pazar sabahı ev yolu efendi efendi tutulmuştur. (bkz: klüpte kahvaltı etmek) bu sefer sahilden gidelim diyerek sehir ederken denyolar yine peşe takılmış 32 diş gülerek tacize başlamıştır. makas makas üstüne gitmesine ragmen atlatılamamış ya sabır çekilerek ilerlenmektedir. gerçi böle iddialı takipçileri ekmenin çok da basit bir yöntemi vardır (bkz: saga sinyal verip sola dönenler) ancak anladığım kadarıyla istanbulda son bulmayacak bir ritueldir takip edilmek.