şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bildiğimiz gibi gidişe ayrılan (en) sol şeridi sürekli kullanmak yasaktır. sol şerit, transit geçişler için ayrılmıştır. sadece önündeki aracı geçmek için kullanılmalıdır. dolayısıyla sağ ya da orta şerit kullanır gibi hep kullanılamaz. acil durumlar için bu şerit emniyet şeridi gibi sürekli açık kalmalıdır.

    ama buna rağmen bildiğini okuyan yurdum insanı yüzünden ya da iyiniyet yorum yapalım trafik kontrol vb. uygulamalar ya da aksaklıklar nedeniyle yolun sol şeride indiği bir durumda sol şeritteyken önünüzde olmaması gerekirken araç olduğunda arkadan çarpmamak için yıllar önce icat edilmiş takip mesafesi kuralına uymaktayken acil ya da değil, önemli ya da değil hayatınızı tehlikeye atma pahasına sağdan gelip ucu ucu sağ ön tamponunuzu yalayarak önünüze geçme durumu.

    orospu çocukluğu mudur? evet.

    neden?

    çünkü siz de öndeki aracın kıçına kadar yaklaşıp gidebilirdiniz. ancak sırf sol şeritteyim diye yollar bana açılacak deyip sol şeridi tıkayan andavalların yapacağı ani frenle hayatınızı riske atmanıza gerek yok. demek neymiş? soldayken solu açmak için kıçına dayanıp selektör yapmaya gerek yokmuş sayın sağdan sollayan sürücü!