şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son günlerde iyice popülerleşen sikimsonik bir facebook uygulaması. listenizde olduğunu bile unuttuğunuz kişiler bu uygulamayı kullanıp takipçilerinde gösterilmeniz işten bile değil. değerlendirmeyi neye göre yaptığını anlayabilmiş değilim. bir de buna inanan insanlar var ki bu ayrı bir yazının konusu.
  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  (bkz: çok doluyum be sözlük)
 • (bkz: #18560790)
 • büyük ihtimal kişilerin duvarınıza yaptıkları yorumlar doğrultusunda sıralama yapan uygulama.
 • fantastik bir ego okşama uygulaması. profilinize zerre kadar uğramayan biri ilk 5te olabilir. ya da siz hiç ziyaret etmediğiniz kişinin ilk 5indesinizdir.
 • su siralar facebook'a girmeme sebebi.
 • arkadaşınızın profilini hiç kurcalamasanız bile takipçi listesinde görünebileceğiniz bir uygulama. uygulama şu şekilde çalışıyor. arkadaşınızın paylaştığı bir bağlantıya ya da durum güncellemesine yorum yaparsanız ya da o bağlantıyı beğenirseniz, o arkadaşınızın takipçisi oluyorsunuz. bu söz konusu arkadaşınızın listesindeki arkadaşlar, bu kişinin bağlantılarını pek beğenmiyorsa yani o kişinin bağlantılarını -sayı olarak- en çok beğenen sizseniz listede birinci sırada yer alıyorsunuz. yani kısacası listede üst sıralarda yer almak isterseniz, arkadaşınızın paylaştığı her şeyi beğenin, beğenmeseniz bile beğeniyormuş gibi yapın. yazdığı her durum güncellemesine yorum yapın. öyle çok felsefik şeyler yazmanıza da gerek yok, sikindirik bir gülücük koysanız bile olur. eklediği her resme "ay cağnım çok şeker çıkmışın, kıskandım vallayi" filan yazın. bunları yapıp da en üst sırada yer almıyorsanız ben de nickimi değiştireceğim. amacınız üst sıralarda yer almak değilse, burada yazılanların tam tersini yapın. bu uyduruk takipçi listesi sinirinizi bozuyorsa, duvardayken bu bağlantının sağ üst köşesine doğru fare işaretçinizle yürüyün, gizle yazısı belirecektir, ona tıklayın, sonra bir pencere açılacak, orada uygulamayı gizle seçeneğini seçin. itsaptuyu.
 • bu uygulmada kendinizi bir arkadaşınızın listesinin üst sıralarında görüp de şaşırırsanız iyi de ben senin profiline bakmadım ki demeyin. zira o sırada bağlantıya yorum yaptıgınız için daha da bir takipçi olmuş oluyorsunuz. aman ellemeyin. çünkü o kişiler muhtemelen bırrrak yea ehihiih takip ediyosun işte diyeceklerdir. yaşadım oradan biliyorum. anlatamadım bir türlü duvara yazı yazanların bağlantıya yorum yapanların listeye dahil olduğunu. gereksizdir.

  edit: efendim bilen biliyordur ne oldugunu da ben bilmeyenlerden bahsettim. yani fotolarına bakıp da takipçi oldugunuzu zannedenlerden.
 • eksi sozluk'te 1 takipcim varmis. kim acaba, ortaya ciksin.
 • yanıtını bulabileceğiniz soru. nickaltıma övgü dolu entry girin. 13 entrymi şuku + favlayın. sonrasında takipçi sayınız otomatik olarak tıklanır hale gelecek ve kimlerin takip ettiğini görebileceksiniz.

  eğer bu mesajı okur da şukulamazsanız katil civciv sizi ziyaret edip öldürecek.