şükela:  tümü | bugün
  • bir insanı oymuş gibi yaparak taklit eden kişilerin oynadıkları şeye tiyatro denmesi ve buna özel bi anlam yüklenmesi durumu. ulan sikik bi taklitçisin işte niye tiyatro falan deyip olayı büyütüyorsunuz ki. tiyatrocuları hiç sevmem, saygı falan da duymam. hepsi gözümde basit birer taklitçidir. biz de arkadaş arasında taklitler yapıyoruz ama sizin gibi herkesin önüne çıkma derdimiz yok, istesek biz de çıkarız.
  • binlerce yıllık geçmişi olan bir sanatın zamanla insanlar için derinleşmesi ve anlam kazanması doğal bir durum. tiyatrocuların da durumu fazla içselleştirip abarttığı anlar oluyo galiba, hatta insanı delirtecek noktaya bile getirebilir başka bir role girme meselesi kontrolden çıktığında. yine de çok itin g.tüne sokmayın siz.
  • tiyatroyu guldur guldur sananlarin yanilsamasi.
  • hatta öyle bir noktaya getiriyorlar ki bu taklitçiliği, method ve actors studio diye bir maceranın peşinden koşanlar oluyor.
  • tiyatro bir sanattır. sahnelenir bir mesaj verir sonra da nedense unutulup gider. tıpkı bir roman gibi öyle değil mi? tek farkları görselliğin olmaması. çocukken okulda size tiyatro diye yutturulan şeyleri tiyatro sanıp buraya başlık açınca bir boka yaramıyorsunuz affedersiniz. hayatınızda hiç yılmaz erdoğan tiyatrosu izlemediniz mi? hiç woody allen' dan ''tanrı'' oyununa gitmediniz mi? gidip iki talkshow bi ali sunal' a bakıp tiyatroyu nasıl aşağılarsınız? her neyse özetle tiyatro sanattır insanlara bir mesaj iletir. ayrıca sanat şahsi ve muhteremdir.
  • laflar hazırlamıştım ama hiç kendimi yoramıcam, tek bkz ile özetleyip gidiyorum...

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)
  • (bkz: tiyatro)
  • doğru lan hiç o yönden düşünmemiştim. helal sana peki senin kadar salak olmak için başka neler tavsiye edersin?

tanım : cahilliğiyle övünen başka bir suser sıçmığı.