şükela:  tümü | bugün
  • doğru ellerde çok güzel dururken, yanlış ellerde ölümcül silahlara dönüşebilen aparatlar bütünü.
  • satin alindiktan sonra ellerinize ve zevkinize gore kucultup daha bir dogal gorunmesini saglayabileceginiz gercek olmayan, kirilmayan, istediginiz zaman kisa tirnakli halinize geri donmenizi, istediginiz renk tirnaga oraya buraya bulastirmadan tasirmadan sahip olmanizi saglayan faydali kandirik. japon yapistirici yerine blue tack kullanirsaniz biraz daha elastik, dayanikli, temiz ve geri donusumlu bir yontem olur, dustugunde yeniden yerine bastirirsiniz olur biter.
  • hazır satılanlarını hiç kısaltmadığınız zaman mük-kemmel cadı tırnaklarına sahip olmanızı sağlayan kandırıkçılık aleti. amma ve lakin, o tırnakları kendi kendinize takana kadar canınızın çıkmama, parmaklarınızın her tarafı uhuya bulanmama ihtimali yok, ya da sizin uzaylı olma ihtimaliniz var. taktıktan sonra da parmakların işlevselliklerini yok ediyor, ama istediğiniz sadece cadı olmak ise hiç sorun yok, değil mi?
  • rahatsızlık vermeyen, yokmuş gibi hissedilen bir ürün. yine de altta kalan kendi tırnağınız ne derece hava alabiliyor ve bu ne derece sağlıklı bir işlem bilinmez. özel günler için, istisnai durumlarda kullanılabilir belki ancak.
    bir de şimdi desenlileri, incilileri, kristallileri falan çıkmış; zenci obez kadınlar tadında dolaşmak için birebir.
    birinci günün sonunda gelen edit: ilk günden birkaçı kendiliğinden çıkan, ama "gerisini de çıkartayım bari" dediğinizde sıcak suyun yetersiz kaldığı, kerpeten gerektiren aksesuar. ayrıca altta kalan kendi tırnağınızda kalan yapıştırıcıları çıkartmanın yolu nedir, onu da henüz bulamadım, lakin aseton bana mısın demiyor.
  • uzun süre kullanımı sonunda mantar oluşumuna sebebiyet verebiliyor. ama güzellik merkezlerinde akrilik tırnaklar kullanılıyor.. bu da hava geçirgen bir malzeme olduğundan hiç çıkarmadan sağlıklı bir şekilde kullanılabiliyor. dipten kendi tırnağınız uzadıkça jel şeklinde sürülüp donduruluyor. tek sorunu, bildiğimiz aseton kullanılınca eriyor. o yüzden asetonsuz aseton denen ürünler kullanmak gerekiyor. sadece uzatmak için değil, cılız, kırılgan tırnakları da sağlıklı tutmak ve bakımlı göstermek amaçlı da kullanılıyor.
  • genelde cinden getirtilen takma sus zimbirtisi
  • bunların görünmez bir tehlikesi de kullanılan abs plastiği ve yapıştırıcı türü. genelde etil siyanoakrilat yapıştırıcılar kullanılır. kazara ateş alan bir yere eliniz girerse ve takma tırnak kullanıyorsanız, eliniz bir meşale gibi ateş alır. demedi demeyin!
  • mukemmel icat. kendinden french manikurlu olanlari enfes. markasini hatirlamiyorum ama kendim taktigimda yakindan bakildiginda bile takma olduklari anlasilmiyordu. sadece cikarmasi biraz zahmetli eger tekrar kullanmak istiyorsaniz.
  • bir arkadaşımın tırnaklarını katırları bile ürkütecek seviyeye getirmiş olduğundan muhtemelen hayatım boyunca yanından bile geçmeyeceğimdir.
  • tadı hiç güzel olmayan, yemesi zor, tırnak yeme alışkanlığı olanlar için asla gerçek tırnağın yerini tutamayacak tırnak fıyfiriği. vaktiyle tırnaklarımı yemekten vazgeçmem için taktılar bunlardan elime, dalgınlıkla onları da yedim. en kötüsü de halka açık bir yerde dalıp tırnaklara girişiyorsunuz sonra bu böyle bütün olarak tırnaktan sökülüp dişlerinizin ucunda kalıyor ve tabi görenler bir anda aklını kaybediyor. (bkz: kaç la kaç yamyam var)