şükela:  tümü | bugün soru sor
 • taksi uber savaşını bitirmeyi hedefleyen proje. ama taksici arkadaşlara verilecek eğitim neye benzer orası muamma

  link
 • hem kapitalist olacaksın hem rekabeti yok sayacaksın. sonra neden refah seviyesi düşük.
 • ulan mevcut duzeni degistirmemek icin adamlar sokakta uber soforu dovuyor, hukumeti tehdit ediyor. bunlarin buldugu cozum oneriside duzeni degistirmek. yani seni uberden kurtaririm ama kucagima oturursan seklinde anlasilacak ve destek gormeyecegini dusundugum olusum.

  adam herhangi bir meslek egitimi almamis, kriminal gecmisi, ruh sagligi sorgulanmamis adam calistiran patronu buna nasil ikna edecek. ha ubere kaybetmis parayi ha bunlara adam icin. ayrica kontrolu bunlara verip plakalarin sayisi artip da plaka degeri duserse de adam kaybetmis olacak.

  cok yanlis anlamislar sorunu. bu adamlar kendilerinden daha iyi olan bir olusum musterilerini caldiklari icin kizgin degil. oyle gosteriyorlar sadece. bunlar tekelleri bozuluyor diye kizgin. ee sen tekeli korusan ne farkeder ki tekelin basina sen gectikten sonra.

  ıcimden bir ses yakinda elinde megafonla hukumeti tehdit eden tosunun* bos attip atmadigini gorecegiz yakinda diyor.
 • anlaşıladığı kadarıyla şirkette her taksi plakası sahibi hisse sahibi olacak (15000/1), altın hisse ise büyükşehir belediyesinin olacak.uber ve üst segment taşımacılar da bu şekilde ortak olacakx şöförler maaşlı çalışacak ve her taksi plakası sahibi kar payı olacak böylece:

  -plaka sahipleri agresif kar edemeyecek,
  -sürücüler 8 saat çalışacak,
  -hasılat havuzda toplandığı ve sürücü maaşlı olduğu için kısa, uzun mesafe, trafik baskısı olmayacak.

  (bkz: enjoy capitalism)