şükela:  tümü | bugün
 • bugün sabah bindiğim taksinin,2017 model renault megan icon 1.5 dci 110 bg ve 800 km'de olduğunu görünce 'taksiciye hayırlı uğurlu olsun, kaç paraya aldın' diye sordum, 110.000 tl olan aracı ötv indirimi ile 70.000 tl ye aldığını söyledi, daha sonra taksi plakasının tahmini ederini sorunca, 550-650 bin tl aralığında olduğunu söyledi.. parası olan zaten alıyor, bir arada elmasta ötv-kdv yi sıfırlamışlardı, fakirler de elmas alsın diye değildi heralde.neden düşük gelirliler düşünülmez, onlara ötv indirimi yapılmazki ?

  edit: bu indirimi ilk çıktığı günden beri biliyorum, sadece bu acı gerçekle tekrardan yüzleşince sinir oldum, işçi gariban gelsin gariban gitsin işte.
 • (bkz: aramaya inanmak)
  ayrıca işe yaramış uygulama.
  (bkz: adil zengin taksi çalışanlarının referandum kararı)

  leki nickli yazarın ilgili entrysi uçarsa diye spoiler verilmiştir.

  --- spoiler ---

  bugün sabah bindiğim taksinin,2017 model renault icon 1.5 dci 110 bg ve 800 km'de olduğunu görünce 'taksiciye hayırlı uğurlu olsun, kaç paraya aldın' diye sordum, 110.000 tl olan aracı ötv indirimi ile 70.000 tl ye aldığını söyledi, daha sonra taksi plakasının tahmini ederini sorunca, 550-650 bin tl aralığında olduğunu söyledi.. parası olan zaten alıyor, bir arada elmasta ötv-kdv yi sıfırlamışlardı, fakirler de elmas alsın diye değildi heralde.neden düşük gelirliler düşünülmez, onlara ötv indirimi yapılmazki ?
  --- spoiler ---
 • 550, 600 bin olan hangi ilin taksi plaka bedeliymiş merak edilesidir.

  istanbul plakası 1.7 trilyon gibi olmalı.
 • son hızıyla devam etmektedir efenim.taksi durakları galeriye döndü, antalya'ya gelirseniz mercedes yada bmw olan bir taksiye binmeniz işten bile değildir.
 • ağrı’da özel tüketim vergisi (ötv) indiriminden faydalanan taksi şoförü turan şahbal piyasa değeri 225 bin lira olan lüks aracı 135 bin liraya alarak taksicilik yapıyor.

  video