şükela:  tümü | bugün
  • ne yazık ki, mevcut adaylar arasında hiçbiri.
  • (bkz: stalin)
  • oy kitlesi yüzünden bir türlü olamayan.
  • tabi ki hitler. gaz odaları bu günler için.
  • maliye bakanını ve ulaştırma bakanını bu işi çözme konusunda motive etmesi gereken liderdir.

taksi, dolmuş ve otobüs plakaları gerçek usulde vergilendirilmeli.
    belki otobüslerde böyledir. ama denetim, bilet kontrolü ne düzeydedir, bilemem.
    ankara'da halk otobüslerinde sen istemezsen bilet kesmeyen biletçiler var.

basit usulde vergilendirme, her isteyenin plaka alamadığı, dolayısıyla rekabetin sınırlı olduğu bir piyasa için sadece arabası olmayan, ücretli ya da kiracı sürücülere uygulanmalı.

aksi halde taksi filoları kurulabiliyor, plaka fiyatı araç fiyatının kimi yerde 20 katına ulaşmasına neden oluyor.

burada yazdıklarım, taksiciye kızgın olduğum, uber'i kayırdığım şeklinde algılanmasın. uber'i bir kere kullandım; taksiyi her ay kullanıyorum.

ben seçim malzemesi yapılarak, çözümsüz bırakılan bir sorunu deşiyorum sadece. çözüm mantığı yanlış. zor kullananı haklı kılıyor. adalet terazisi eşit değil. taksicilik, bir mafyalaşma odağı olmasın, herkesin parasıyla rezil olmadığı bir hizmet sektörü olsun isterim. bu onların bir kısmının sopayla dayattıkları üstünkörü bir düzenlemeyle ödüllendirilmeleri şeklinde çözülemez.

taksi piyasası tek değil. otobüs - dolmuş sektörü de başka bir şiddet odağı.

adana'da 7 haziran 2018 tarihli dolmuşçu - otobüsçü kavgası kamuya hizmet verilen ulaşım sektörünün ne denli başıboş bırakıldığının kanıtı adeta. 200 kişi, taş / sopa / pompalı ile birbirine giriyor. şehrin göbeğinde...

bu olayların gerçek mağdurları biziz. hizmet alanlar. her gün canımızı emanet ettiğimiz bir sektörün nasıl bir dehşet odağı haline getirildiğini görerek ürperiyoruz.

şehir içi ulaşım kanayan bir yara ve cerrahi bir müdahale gerektiriyor.