şükela:  tümü | bugün
  • taksi satan insan...
  • içinde bulundurduğu %80 oranındaki öküz şoförler yüzünden, efendi olanlarının da karalandığı gürühu oluşturan en küçük birim.
  • sözlerini de yazayım tam olsun;

bugün efkarlıyım, başım dumanlı
    beni buralardan götür taksici
    yarimden ayrıldım kalbim yaralı

sen de bir zamanlar sevmişsin belli
    benim bu halimden anlarsın belki
    şaşırdım yolumu nerdeyim şimdi

bakma gözlerimden süzülen yaşa
    boşuna sevmişim onu boşuna
    durmadan şu kalbim allah aşkına
    beni uzaklara götür taksici

ayrılık sevmekten kolay dediler
    bilseydim bu kadar zor olduğunu
    nasıl unuturum ben nasıl onu

bakma gözlerimden süzülen yaşa
    boşuna sevmişim onu boşuna
    durmadan şu kalbim allah aşkına
    beni uzaklara götür taksici

ayrıyeten alakasız fakat anımsatıcı bir olay olarak, (bkz: sandalcı)
  • genelde standart bir tarza sahip insanlar. aralarından gıcığı da çıkar kıyağı da. akşam vakti benzinliğe çekip çay ısmarlayanı da. araba giderken çayı dökme ihtimalini hatırlatınca "boşver abi siftahı olursun, sıfır araba" diyeni de.
  • (bkz: taxi driver)
  • gece vakti unutulan bir cüzdani olduğu gibi koruyup, hatta ben belki baska sefere giderim diye arkadaslarına emanet eden soruldugu zaman karsılıksız cıkartıp veren türleri de olan meslek erbabı...
  • sadece uzun mesafe gidecek olan yolcuları almak isteyen kişi
    bir taksiciyi memnun etmek için kilometrelerce yol gidilmeli
  • benim ferrarim var diyebilen versiyonları da mevcut piyasada. bindim gördüm. (hayır, taksiye bindim)
  • öğlen saati, trafiğin en yoğun olduğu saatte, düşünceli müşteri yol boş diye "e-5'ten otosan'a gidelim" dedikten sonra eyvallah çekip, bir süre sonra "hasanpaşa'dan gitsek olur mu" diyen insandır. hasanpaşa trafiğine yaklaşınca da "bu saatte getirdin beni bu trafiğe soktun" diyen, "valla, ben sana e-5'ten gidelim dedin, sen de hasanpaşa'dan gitsek olur mu dedin, tamam dedim" denildiğinde "ben onu demek istemedim, hasanpaşa otosan'a(!) gideceksin demek istedim" diyen gelişmiş insan, übermensch.