• işimiz düştüğünde gördük. 100 liradan aşağı müşteri almadılar.

(bkz: 28 haziran 2016 atatürk havalimanı patlaması)

sınır kapıları açıldığında mültecilere yapılanları da unutmamak lazım.
    hak etmeyenleri tenzih ederek söylüyorum; etme bulma dünyası.

not: bazı yazar arkadaşlar uyardı, patlama günü 100 dolar ve 100 euro'ya götüren taksi şoförleri de olmuş. sanırım bu da turist tarifesi.
  • üzüleyim diyorum, birden aklıma patlayan bombadan sonra 100 dolar tarife açan taksiciler geliyor, uberi duraklarına çağırıp dövmeleri geliyor, sonra birden vazgeçiyorum ve daha beter olmalarını diliyorum.
    ayrıca;
    (bkz: svihs)
  • eminim cok az da olsa istisnalari vardir ama genel olarak bu kadar sevmedigim bir meslek grubu yok. her taksiye binisim ayri bir olay. zaten cogu maske takmiyor. hadi tek basinayken takmayabilir, musteri binince de takmiyor. illa uyarmak lazim.

bugun avrupa yakasindan asya yakasina gecmek icin tam 40 dakika hem bi taksiden hem normal yoldan gecenlerden taksi bulmaya calistim. 4 tane taksici karsiya geciyorum diye almadi. boyle rezillik olur mu ya? bu kadar zengin mi bu taksiciler keyfine gore karsi musterisi almiyor!?

sonra uber geldi diye aglarlar. beter olun.
  • evet mutluyum.
    nezaket ve vicdanın minimum olduğu her iş umarım batar.
  • nükleer bombadan sonra yeryüzünde; hamamböcekleri, emlakçılar, taksiciler ve müteahhitler hayatta kalacaktır. merak etmeyiniz, bir şey olmaz onlara.
  • hangisi, şu öğrenci olduğunuzu veya oraları bilmediğinizi anlayınca yolu uzatan taksiciler mi?

hangisi, şu mecbur olduğunuzu anlayınca 2 kat fiyat çeken taksiciler mi?

evet mutluyum.

edit: bu entry yazılışı itibariyle onuruyla çalışan taksicileri kapsamamaktadır.
  • sizler para kazanabileceğiniz dönemlerde müşteri seçip 3 e 5 e bakmadan hizmet vereceğinize türlü türlü bahanelerle uzak mesafe müşterisi beklediniz. yağmurda kötü hava koşullarında insanlar işine evine gitmeye çalışırken bile onlara hizmet vermediniz. aracınıza aldığınız müşteri 5-10 km lik mesafeye gitmek istediğinde türlü türlü afra tafra yapıp üzerine saçma sapan yollarla mesafeyi uzatıp hak yediniz.

sizce de batmanız normal değil mi ? rabbim belanızı vermeyecek miydi ? verdi. geçmiş olsun. tek batan siz değilsiniz sıkmayın canınızı
  • batsınlar, mutluyum. az battılarsa, daha çok batsınlar.
  • dün kadıköy'de çok ilginç bir manzara ile karşılaştım. taksiciler yol kenarlarında duruyor müşteri almıyor. belki abartısız 1 saat boyunca 200 taksiye el kaldırdım bakmıyorlar bile, önce müşteriye gidiyorlar diye düşündüm ama durum öyle değilmiş. bazı müşteriler taksicilerle konuşup araca binmiyorlar.

nedenin başka bir taksiciye sordum ve aynen şöyle dedi. taksiciler taksimetreye göre yola çıkmak istemiyorlar. nereye gideceğini öğreniyor. örneğin 100 liralık bir mesafe ise 200 lira istiyor, kabul edersen bin diyorlar. sonuç olarak yakıt 30 lira olunca çok da haksız gibi görünmüyorlar ama bence rezalet bir durum. resmen düzen kalmadı.

akp'nin, ibb yönetimine (ukome) doğrudan müdahalesi ile taksi sorununun çözülemediği (taksi sayısı arttırılamıyor) toplum tarafından net biliniyor.

taksi plakası sahiplerine tavsiyem şudur, şimdilik sırtınızı dayadığınız iktidar memurlarını (ukome kararlarını alan) artık aradan çıkararak doğrudan istanbul halkının bu alandaki temsilcisi ibb ile bu konuyu masaya yatırıp adam akıllı çözün. yoksa halk 2023 yılında bu işi temelinden çözer, sizler de iyi niyetli olmadığınız için bizden arka da bulamazsınız. 20 milyonluk şehre yaptığınız bu oyunu insanlar daha fazla kaldıramaz.

edit: sürekli toplu ulaşım ya da kendi aracımı kullanan bir insanım. ama şehir içinde taksi hizmeti her kesim için önemlidir. asgari ücretli bir kişi de bana ne taksi kullanan insanlardan diyebilir ama bir gün bebeğini hızlıca hastaneye götürmek için yol kenarında 1 saat taksi beklersen görürsün hizmetin sana dokunan ucunu.
hesabın var mı? giriş yap