şükela:  tümü | bugün
  • bir binali y. açıklaması;

"şimdi taksiciler, çalıştıkları şehrin bel kemiğidir. oranın kanaat önderleridir. şehirde ne oluyor, ne bitiyor, ne konuşuluyor, sorunlar nedir haberi taksiciden al. seçim tahminini en iyi yapan taksicilerdir. 24 haziran'da ne diyoruz taksiciler? ikinci bayramımızı 24 haziran'da kutlayacak mıyız? durmak yok, yola devam. hemşehrilerime de bu yakışır. allah sizden razı olsun"

taksiciler tamam. o iş bitti..
  • hahahahasssikktirrrr lann diyerek götümle güldüğüm açıklama.

(bkz: orospu çocugu taksici)
  • -seyfi, alo alo, seyfi orada mısın? kemal'den seyfi, alo, seyfi?
    -buyur abi.
    -seyfi, zübeyir emmi caddesi, tamam mı?
    -iki dakika önce oradaydım kemal abi, sıkıntı yok, temiz.
    -anlaşıldı. hayri? 02 hayri orada mısın?
    -buyur kemal reis?
    -tanzim, merkez tanzim veriyorum, friga sokağından girişi kapatın.
    -anlaşıldı merkez.
    -bülbülüt taksi durağından tüm taksi duraklarına. muhitimiz sakin ve şu an olaysızdır. gereken yerlere... tekrar ediyorum, gereken yerlerde... gereken arkadaşlarımız mevcut. gece kuşu raporunda enformasyon geçelim.
    -anlaşıldı bülbülüt.
  • uzun uzun yazdım, sonrada sildim amk.

yahu taksiye maddi durumu taksi ücretini ödemeye yetebilenler biner. bu kesimde taksicileri ciddi muhatapları addedip siyaset konuşmaz. he hı der geçiştirir.

zaten taksicilerin genelinin eğitim durumu, kültür seviyesi, üretimdeki yeri falan da kanaat arz etmeye yetmez.

nedir bu taksici seviciliği anlamadım ki?? kamyoncu, otobüsçü, kepçeci, vinçci bile bunlardan daha üretici ve fikir sahibi insanlardır.

kısası bile uzun oldu amk.
  • bu ülkenin kanaat önderleri hırsızlar, katiller, tecavüzcüler demek istiyor.

tanım: binali metaforu
  • wc 1 tl
    her eve buzdolabı
    milli kahvehane
    taksici şehrin bel kemiği

ayak kokan projeleriniz var, 24 haziran' da kaybolup gidin, geri gelmeyin.

edit: imla.
  • başlığı görünce 130 db şiddette güldüm. komşular uçak geçiyor sandı.

edit: kaç saat geçti görünce gülmemi durduramıyorum. düşünsenizde doktor, mühendis, öğretmen, avukat vs. yani alanında uzmansınız ve taksiciye gidip fikir danışıyorsunuz ahahahahshsh duramıyorum...

doktor: abi sence über'e binmeli miyim?
    taksici: hayır.
    doktor: tamam abi

avukat: abi kızımı hangi okula yazdırayım?
    taksici: yazdırma ever.
    avukat tamam abi.

öğretmen: abi avrupa'da doktora eğitimi almak istiyorum sence en iyi ülke hangisi?
    taksici: japonya çok iyi japon arabasından şaşmam onlarınki iyidir.
    öğretmen: tamam abi.

mühendis: abi paramı repo mu yapsam yoksa hisse senedi mi alsam?
    taksici: çiftlik bank'a yatır en karlısı o.
    mühendis: tamam abi.
  • “en düzgünü 2 sayfa sicil dosyası olan taksici hangi kanaatimin önderi oluyor acaba?”

dedirtmiş açıklamadır. zorunlu olmadıkça taksi kullanmıyorum, şahsen temizlik işçileri benim için bir şehrin kanaat önderleridir. çoğu da süper insanlardır.
  • gülecek organ bulamadığım açıklama.