• alternatif gayet var olduğundan ne muhatap ne şikayetçi olırum.
  • günde 473,97 adet yapar. saatte 19 adet ve 3 dakikada 1 şikayet yapar.

istanbul’da taksi sayısı 18 bin adet. taksi başına 9,61 adet şikayet yapar.

toplam 18 bin adet taksiden koskocaman bir yıl boyunca yaşadığımız her 3 dakikada 1 şikayet gitti.

bu arada istanbul’da taksi sayısı da 1991 yılından beri değişmedi.

belli tip adamlar tam 80 milyon insana galip geldi ve kazançlarını arttırmak adına tam 29 yıldır bir tek taksi plakası bile piyasaya çıkarttırmadı.

bunu bir de işte böyle geri kalan 80 milyon insanı sike sike yapmayı başardılar ve başarıyorlar.

tablo bu; şimdi bu adamlar bizi böyle sikiyor ya. başımıza taş yağsa 1 tekimizin 1 tek söz söylemeye hakkı yok. buna izin verdiğimiz için bu kadar suçluyuz.
  • taksiciler odası başkanının açıklamalarına bakarak az bile olduğunu düşünüyorum. bir meslek gurubu bu kadar mı hanzo olur amk.
  • yok mu şu ülkede uberi kabul edecek destekleyecek bir siyasetçi?
  • uber kalmasaydı keşke, taksiciler rüşvet verip kaldırtmışlardı değil mi?
  • turist kaçırma derneği'nin tetikçileri...
  • 18 bin adet taksi olan istanbul'da çok iyimser bir rakam,artık istanbul'da yaşayanlar korsana evet diyor.
    not: istanbul'da korsan taksi sayısı 30.000 üzerinde olduğu iddia ediliyor.
  • buna rağmen işlem yapılmaması taksi plakası sahipleri içinde siyasetçilerin ne kadar yoğun olduğunu gösterir.
  • taksiciler hayvandırlar. hayatımda 4 kere falan ciddi kavga etmişimdir 3'ü taksiciyledir. ne kadar çirkin ruhlu konuşmayı bilmeyen barzo varsa bu mesleğe toplanmış özenle seçilmiş. şampiyonlar ligi gibi istesen bu kadar hayvanı bir araya toplayamazsın ama sarı renk çekiyor mu artık nasıl oluyorsa bir şekilde başarılmış.
  • hayatımın 5 yılını taksi, minibüs, dolmuş, taksi durağı şikayetlerini okuyarak geçirdim.

1- bazı şikayetler tv haberlerinde, gazetelerde, sosyal medyada gündem olunca twitterda popüler gazetecilere bu şikayetlerin "masa başından şablon yalan cevaplarla nasıl kapatıldığını" bir çok kez anlatmak istedim ama kimsenin umurunda olmadı.

2- her seçim öncesi bunlar oy vermez diye 1 ay denetim yapılmazdı, son ibb seçimlerinde mart 2019 daki seçimler için bu sefer 15 aralık 2018 de denetimi bıraktılar, seçimler uzayınca tam 7 ay denetim yapmadılar.

3- yapılan denetimler de bomboş işler.

4- denetimi yapanları denetleyen yok. rüşvet yok. memur zihniyeti var.
    bir şeyler yapmak için kendini yırtsan da her ayın 15 inde maaş yatıyor, mesaiyi doldurmak için dolansan da mayış yatıyor.

ne diyordu danilo zanna "eee bınar labne burda boyle"
hesabın var mı? giriş yap