şükela:  tümü | bugün soru sor
 • meseleyi başka boyutlara çekmeye çalışıp, aralarında husumet olan iki gruptu'ya bağlama çalışması gibi görünen yanıttır. bir tarafta tek başına şiddet gördüğü iddia edilen uber şoförü ve diğer tarafta şiddet uyguladığı savunulan bir grup adam. sonuç olarak husumet yaşayacak iki grup yok.

  uber'de zaten her şey kayıt altında olduğundan, kim çağırmış, çağrı ne zaman yapılmış kaydı mevcuttur. ortada bir darp raporu ve şikayet olduğunu varsayalım, birde şiddet gösteren kesimin taksici oldukları su götürmez gerçek. e o zaman neyi yanlış anladık.

  olay mahkemeye taşındı varsayalım. uber yasal bir şirket, vergilerini takır takır ödüyor. halk'ın desteği arkalarında. şimdi bu yolla açılan bir dava neticesinde, uber'in haklı çıkması demek sanıyorum ki iyice yasal zeminde kabul görmesi demek. olay taksicilerin düşünmeden yaptığı bir iş sonucunda başlarını belaya soktukları ve rakiplerine çok güzel koz verdikleri, bu nedenle de ortaya çıkan sıkıntının taksicileri ılımlı davranmaya ittiği gibi algılanmalıdır. bu olayda da uber avantajı kendine geçirmiştir. protestolar ve protestocuların tutumları sayesinde on milyonlarla ölçülemeyecek reklam ve şirket değeri yapmaları da işin cabası.
 • (bkz: hişşş bağırma daha başı girdi)

  sözünü akıllara getiren yanıt.

  sevmediğimiz bir arkadaş odaya girince rahatsızlığını belirten arkadaşa böyle girdik.
  "daha çocuk kapıdan başını uzattı ne hemen bağırıyon?!" gibisinden.
 • bu gece bir taksiye bindim bu mevzuyu sordum, verdiği cevap " devlet bize bakmıyor" oldu.
  olum devlet size bu desteği vermiyor ise işinde gücünde olan bir adamı dövmek zorunda mısın?
  "onlara vergi çıkartsın" diyor. ulan piç git o zaman tbmm'ye orada ara hakkını,niye adam döverek arıyorsun