şükela:  tümü | bugün
 • basligin tamami "taksicilerin asıl protesto etmesi gereken makamın hükümet olması gerekir" olacak. gariban uber şoföründen ne istiyorsun mal adam.
  ben taksici olsam -ya bu sevdiğimin hükümeti neden bizi koruyacak yasa çıkarmıyor, cikaramiyor bize mi kaldı amk adaleti sağlamak diyerek isyan eder toplayabildigim kadar taksici arkadaşımı toplar kızılay meydanında oturma eylemi yapardım. ama nerdee bizim sigir taksicide boyle akil anca dovsun kurşunlasın.

  ozet olarak hükümet için, içinden cikilamaz bir durumdur. belki de bu yüzden bu tür adli vakalara göz yumulabilir.

  yapılması gereken uberi vergi verir hale getirerek aradaki eşitsiz rekabet ortamını kaldırmak. ama nasıl bir vergi olacak ki bu? sadece taksi plakası 2 milyon tl iken.
  ayrıca hükümetin de işleyen kanun çıkarma konusundaki yeteneksizligi ortadayken.

  sen taksi plakasını bu kadar değerli yap, bu kadar tekel olunsun ama vatandaşa verilen hizmet bu kadar denetlenmesin. sonra gevur uberi icad edince kafanı kuma göm.

  edit
  başka ülkelere bakmak lazım acaba uber'e ne yapmışlar. taksi plakası adı altında 2m gibi "uber" vergiler alan devletlerin başına bela oldu işte uber. bununla ilgili guzel bi atasözü vardı ama aklıma gelirse editlerim:)
 • niye etsinler yahu? yapmadıkları eşkıyalık kalmadı, gayet mutlu mesut takılıyorlar. yol kesme, bıçak çekme, silahla ateş etme dövme vs...