şükela:  tümü | bugün
  • uber'i şu ana kadar bir kere amsterdam'da kullanmıştım. istanbul'da da klasiktir, taksi kullanıyorum. taaaa ki taksilerin arkasına yapıştırdıkları yazılarla uber'i protesto ettiklerini görene kadar... arka cama yapıştırılan bu yazı bana uber'i tekrar hatırlattı ve telefonuma kurdum programı. yani, takcisilerin protestosu neticesinde uber'i kurdum ve artık taksi kullanmayı düşünmüyorum.

    peki neden taksicileri sevmiyoruz ? cevap çok basit; onlar bizi sevmediği için...

    taksicilerin de iyisi, kötüsü var ama trafik kuralları yönünden iyisine rastlamadım ve bu benim için taksi kullanmamak için gayet yeter de artar. kendi arabamda girmediğim risklere taksicinin 500 bindeki at arabasıyla da girmeye niyetim yok. bunu taksiciye söylediğinde de adam sana hanım evladıymışsın gibi bakıyor bir sonraki sahneyi düşünemediği için. kimse "emek hırsızlığı"ndan falan da bahsetmesin. siz bir taksicinin siz istemeden fatura verdiğini gördünüz mü ? biz her kuruştan vergi verirken bu meslek grubu neden vergiden muaf acaba ? yani "emek hırsızlığı" savunması yapan önce gitsin vergisini versin de başkasının emeğini çalmasın. sonuç olarak, taksiciler efendi olmadıkça taksi kullanmayacağım ve karşı tezlerinin teker teker çürütülebileceğini biliyorum. onlar da bunu biliyor. değerli taksici arkadaşlara eylemleri sayesinde beni uber'i kullanmaya teşvik ettikleri için de teşekkür ediyorum.

    https://seyler.eksisozluk.com/…e-bir-destekcisi-yok
  • belki de isteyerek yapıyorlardır diyerek katıldığım önermedir. sonuçta taksicilerin çoğu şoför, ya da plaka kiralamış dünya parayı araç sahibine veren adamlar. almıştır bir araba koymuştur kayınçosunu übere, biri sol cebi biri sağ cebidir.
  • madem varmış,bundan sonra uber,iyi oldu çok da güzel oldu