şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 8.75 tl'lik taksi ücretinden sonra 10 tl verdiğinizde "başka para üstü yok" vücut dillemeleriyle hissetirdikleri ve üstüne yattıkları durum.

1 tl'yi önemli bulmamaya karar vermişler kendi aralarında yani. hangi taksiye binsem genelde aynı (veren var allah için). hayır isteyemiyorsun da. 1 tl için ucuzlaşmak istemiyorsun ama kendini de tutamıyorsun çünkü salak yerine konuluyorsun. tutamadığım yerde birkaç tanesinden "1 tl'yi alayım" diye istiyorum.

yıllar önce eksik verdiğim 0.25 kuruş (yalnızcayirmibeşkuruştur) için aracını park edip işyerine girerek parasını isteyen taksiciden sonra hiçbir taksici aynı olmadı benim için. verdiğim bir kuruş fazla gözüme batıyor. aldığım hizmeti pofur pofur sigara dumanına boğarak vermeleri, geçirdiğim bir ameliyat sorası kanama için kendimi hastaneye götürmeye zar zor ikna edişim de onlarla ilgili diğer güzel anılarım.

neden vereyim? o 1 tl'leri ayakkabılık üzerindeki tasta biriktirip kapıma kadar sipariş getiren kuryelere, market çalışanlarına veriyorum ben.

haram ediyorum.
  • oldum olası sevemediğim meslek grubu çakallığı.
    geçirdiğim bir bağışıklık hastalığı yüzünden toplu taşıma kullanamıyorum. bir dönem sadece taksi ile seyahat etmek zorunda kaldım. gideceğin yeri beğenmeme ve saat triplerini sıkça yiyince çözümü araba almakta buldum. evet sırf bu iş beğenmez herifler yüzünden araba aldım.