şükela:  tümü | bugün
  • götlerini kaldıranların utanması gereken eylem.

siktirin, yavşaklar.
  • bu memlekette bi taksiciler calisiyo zaten biz rahatiz para basiyoruz. hep kendilerini dusunurler, hep bencildirler.
  • taksi şoförleri yevmiye ile çalışan insanlardır. her gün taksi bedeli olarak 580 lira plaka sahibine ödeme yapmaları gerekmekte. normal günlerde bile bu giderleri kazanmakta zorlanan taksici esnafı şu an gerçekten çok zor durumda. dikkate alınmalı.

edit:
    ben taksici veya plaka sahibi değilim.

dışarıdan baktığınızda haklı gibi görünebilirsiniz ama biraz empati ile yaklaşırsanız aslında suçlu onlar değil. taksi şoförlerinin çoğu asıl işini yapamadıkları için bu işi yapmaya mecbur kalmış kişiler. günlük taksi kiraları ve yakıt giderlerini çok yüksek. bu sebeple sabit masraflarını çıkarabilmek için çok uzun süre çalışmak zorundalar. fazla çalışma süreleri de psikolojilerini bozuyor maalesef. yolcular da bu psikolojiye maruz kalıyorlar. sistemsel bir sıkıntı. taksi kiralarının düşürülmesi plakaların kamulaştırılarak gerçekten bu mesleği icra edeceklere lisansla verilmesi gerekir.
  • gerçek virüs bunlar.
  • şaşırtan eylemdir. bence corona'nın taksici eylemi yapması lazım. bunlar öyle bir güruh ki, virüs olsan bulaşılmaz.

e: #yanındayizcorona #dikduregilme

tag'lere destek verirsek sevinirim arkadaşlar. ölümcül taksici virüsünün saçtığı dehşete karşı corona kardeşimizi yalnız bırakmayalım.
  • ya bi siktirin gidin aq. zor durumdalarmışta dikkate alınmış. memlekette başka dert yok taksicilerin yevmiyelerini düşünecek, beter olsunlar.
  • bunlar da her boka eylem yapmaya başladı. her şeye ama.
    ne istiyorlar tam olarak onu da anlamadım. napalım şimdi?
  • en fazla bu sektöre üzülmüyorum. halkı sömüren, dolandıran bu kesim hiç umrumda değil.
  • bunlar kadar da ağlayan başka bir meslek grubu yok.