şükela:  tümü | bugün
  • özellikle bu şekilde yazdım ki taksicilerin haksız olması gerçeği göze girsin.

öncelikle iş tanımından başlayalım.

taksi kamuya açık hizmettir. her yolcuyu almak zorunda ve istediği yere yolcu istediği şekilde götürmek zorundadır.

gerçek : sirkeci marmaray önündeki durakımsı yerdd kendince çok akıllı beş para etmezler sadece havalimanina diyor ama gerçekte yabancı turist almak dışında kimseyi götürmüyor bir yere. işini yapmıyor ayrıca turistleri dolandırıyor.

şuraya gidicem yok değişim saati. o zaman niye durdun yalancı. yok ters trafik var vs.

kimseyi kısa yoldan değil uzundan götürür.

daha geçen sabah erkenden zincirli kuyuda gitti sağa saptı ana yol varken şaştım kaldım döndürdüm hemen gavatı.

taksicilerin araçta sigara içmesi kanunen yasaktı.

artık sormuyorlar bile.. ben sigara içiyorum ve dumanı beni rahatsız ediyor özelikle 2 metreküp etmeyen göt kadar alanda.

kadın yolcuları sözlü taciz. yabancı kadın yolcuları gerçekten fiziksel taciz rutinlerindedir. bizzat arkadaşlarım yaşadı.

levent ulus tarafında yaşlı bir şoför var 100 kere haberle çıktı penisini gösteriyor ve halvet yapıyor araçta... din adamları da bunlara ses çıkarmak yerine asansöre kadınla binmeyin diyor.

ayrıca yağmurlu havada kısa mesafe gidince sessizce küfür eden mi dersin.

çoğu bunların sabıkalı ala gavat..

sabıkalı adam gitsin inşaat amelesi olsun günlüğü 100 tl...

allah aşkına avrupa da böyle bişey gördünüz mü. olsa olsa romanya da falan olur...

çoğu ortadoğu ülkesinde ki bazılarında taksi metre yok(pazarlık ile çözüyorsun) ve ilginç şekilde sikilmiyorsun..

ülkemizde öğretmen taksiciler var. hani çok düzgün taksici fln onlar hep 2. iş yapan borçlu dertli babalar...

birde okumamış gençler var onlardayi oluyor bazen...

gerisi gereksiz.

taksici olmak için bir özel sınav yapılmalı...

şimdi gelmişler yabancı sermaye olan übere laf atıyorlar.