şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kırmızı ışık ihlali yapan, ters yönden gelen, dönemeçlere ve yaya geçitlerine park eden taksicileri gördükçe böyle bir şey olduğunu düşünmeye başladım.
  o kadar resmi ve sivil polise, kameraya, eds'ye karşı cesaret edemezlerdi yoksa..
 • sinir bozucudur. önünüzde 5 km/s hızla yolcu avındayken, arkanızda olduklarında hız limitlerine uyduğunuz halde korna üstüne korna, camdan kol çıkartıp "yürüsene be" nidaları halindedirler.
 • minibüs ve servis şoförlerini de unutmamak lazım ek olarak
 • her binişimde roller coaster’a binmiş gibi hissediyorum. verdiğim parayı gözümde hafifletiyo böylece ehuehe

  edit: bunu dememden çok geçmedi sinir bozucu bi taksici tarafından dolaştırıldım, korkutuldum bi nevi taciz edildim. yazsam skandal olabilirdi heralde şikayet etmekle yetindim onlarsa sadece puan düştüler...
  buna ek bi tanıdığım sağlayarak geçen kural tanımaz bir trafik canavarı çıktı, onun yanında da yüreğim yeterince ağzıma geldi. roller coasterı batsın dalgaya vuruyorum filan ama cidden düzgün sakin kullanın işinizi yapın ya. canımızdan korkuyoruz.
 • olmayan durumdur. şikayet etmeyi bilmiyo bizim millet, ceza yazdırdığım taksicinin haddi hesabı yok hiç acımıyorum her gördüğüm yerde arıyorum 155 i ihbarımı yapıyorum. tam eve yaklaşırken bir yerde ışıklar var bu embesiller ışıklar meydan gibi bir yerde olduğu için günün her saati ışıklarda yolcu bekleyip trafiğe sebep oluyo. ben burayı mesken tutan embesillere ceza yazdıra yazdıra boşalttırdım orayı şimdi s.ksen bir taksici göremezsin orada.
 • sinyal kullanmadıkları, çok ihtiyaç duydukları zaman camı indirip kollarını sallayarak bir şeyler anlatmaya çalışmaları, en sol şeritten en sağdaki yıl ayrımına son saniye ve son hızla girmeye çalışmaları, arkanızda oldukları zaman her saniye korna çalarak sizi tedirgin etmeleri ve son olarak hunharca önünüze kırmaktan çekinmedikleri için kesinlikle kurallardan muaf olduklarına inanıyorum ben de. kaç tanesini kaç kere şikayet ettim ama en fazla para cezası kesiliyormuş bildiğim kadarıyla. bence taksiciler ve minibüsçüler trafikten men edilmeli. her yerde ulaşım sadece otobüs, metro, metrobüs veya uber ile sağlanmalı diye düşünüyorum. kimse kusura bakmasın ama trafiğin orospuçocukları maalesef taksi ve minibüs şöförleri.
 • orospu çocuğu minibüsçülerin de içine girdiği durum. küçük sayılabilecek bir ilçede yaşıyorum. arabam yokken içerden, araba aldıktan sonra da dışarıdan şahit olduğum kadarıyla anneleri bu arkadaşları lavaboya kusmuş. başka açıklaması olamaz. aralarında iyi insanlar oalbilir, onları tenzih ederim ama ben hiç görmedim. böyle sakin bir yerde bunlar bu şekilde piç gibi davranıyorsa allah istanbul, ankara gibi yerdeki insanlara yardım etsin. valla üzülüyorum lan size :/
 • devlet tarafından bunun hukuki açından resmileştirilmesini düşündüğüm eylem. böylece bizler normal sürücü olarak taksilerle aynı yolda giderken, onların ne yapacağını kestirebilir (ki olası bir trafik kazasının önlenmesi demek) ve boş yere sinirlerimizin zıplamasına izin vermeyiz.
 • trafik kural ihlali yapmalarına ek olarak, emniyet kemeri hiç kullanmayanların, kullandığım taksicilere oranı %90. arka koltukta oturup kemer takmaya kalktığınızda uzaylı görmüş gibi davranıyorlar, yine tamamına yakınının arka koltuk kemer girişleri, koltuk kaplamalarının altında bırakılmış olduğundan kemerler kullanılamaz durumda.
 • kendileri öyle zannetmektedirler. karşılıklı gelinen yolda yan cebe girmez sana selektör yapar, tüm şeritler onundur, yol hakkı onundur, hız limitleri onlara göre belirlenir mesela radar olan yerde arkanıza yapışıp selektör yaparlar, eğitimsiz oldukları için tabela okumalar ve hepimizin malumu orospu çocuğu olmaları ile nam salmışlardır. bir nevi doğasının gereğini yapıyor aslında bu alt tür.