şükela:  tümü | bugün
  • kırmızı ışık ihlali yapan, ters yönden gelen, dönemeçlere ve yaya geçitlerine park eden taksicileri gördükçe böyle bir şey olduğunu düşünmeye başladım.
    o kadar resmi ve sivil polise, kameraya, eds'ye karşı cesaret edemezlerdi yoksa..
  • sinir bozucudur. önünüzde 5 km/s hızla yolcu avındayken, arkanızda olduklarında hız limitlerine uyduğunuz halde korna üstüne korna, camdan kol çıkartıp "yürüsene be" nidaları halindedirler.
  • ankara için katıldığım tez.
    özellikle kızılay meydanında avm tarafından güvenpark tarafına geçerken taksi durağı vardır ve kaynar orası, yayaya yeşil yansa da taksiciler hiç tınlamaz devam ederler, geçitte iyice yavaşlarlar ve o arada kırmızıya döner ışık, çok kez yaşattılar bana bunu sanki kasıtlı yapıyorlarmış gibi.

ve yine yine kızılay meydanında otobüsler, taksilerin yüzünden bazen duraklara giremiyorlar ve yol komple tıkanıyor. sağa yanaşmaya çalışan 4 tane otobüs ve hepsinin zincirlemesine tıkanmasına sebep olan bir adet taksi.. canları sıkılıyor galiba sabahtan akşama kadar o meydanda dört dönmekten. yayalara da bu yüzden nefret besliyorlar galiba. kasıt var bir çok yaptıkları şeyde eminim.
  • minibüs ve servis şoförlerini de unutmamak lazım ek olarak
  • her binişimde roller coaster’a binmiş gibi hissediyorum. verdiğim parayı gözümde hafifletiyo böylece ehuehe
  • olmayan durumdur. şikayet etmeyi bilmiyo bizim millet, ceza yazdırdığım taksicinin haddi hesabı yok hiç acımıyorum her gördüğüm yerde arıyorum 155 i ihbarımı yapıyorum. tam eve yaklaşırken bir yerde ışıklar var bu embesiller ışıklar meydan gibi bir yerde olduğu için günün her saati ışıklarda yolcu bekleyip trafiğe sebep oluyo. ben burayı mesken tutan embesillere ceza yazdıra yazdıra boşalttırdım orayı şimdi s.ksen bir taksici göremezsin orada.
  • sinyal kullanmadıkları, çok ihtiyaç duydukları zaman camı indirip kollarını sallayarak bir şeyler anlatmaya çalışmaları, en sol şeritten en sağdaki yıl ayrımına son saniye ve son hızla girmeye çalışmaları, arkanızda oldukları zaman her saniye korna çalarak sizi tedirgin etmeleri ve son olarak hunharca önünüze kırmaktan çekinmedikleri için kesinlikle kurallardan muaf olduklarına inanıyorum ben de. kaç tanesini kaç kere şikayet ettim ama en fazla para cezası kesiliyormuş bildiğim kadarıyla. bence taksiciler ve minibüsçüler trafikten men edilmeli. her yerde ulaşım sadece otobüs, metro, metrobüs veya uber ile sağlanmalı diye düşünüyorum. kimse kusura bakmasın ama trafiğin orospuçocukları maalesef taksi ve minibüs şöförleri.
  • bu gruba kaskına gopro takan motorcu kardeşlerimizin bir kısmını da katmak lazım. nedense bu goproyu takan herkes bir anda trafikte kendisini dokunulmaz sanıyor. yapmayalım böyle şeyler arkadaşlar emniyet şeridini kullanmayalım. orası sizlere özel bir yer değil hepimiz için yasak.
  • orospu çocuğu minibüsçülerin de içine girdiği durum. küçük sayılabilecek bir ilçede yaşıyorum. arabam yokken içerden, araba aldıktan sonra da dışarıdan şahit olduğum kadarıyla anneleri bu arkadaşları lavaboya kusmuş. başka açıklaması olamaz. aralarında iyi insanlar oalbilir, onları tenzih ederim ama ben hiç görmedim. böyle sakin bir yerde bunlar bu şekilde piç gibi davranıyorsa allah istanbul, ankara gibi yerdeki insanlara yardım etsin. valla üzülüyorum lan size :/
  • devlet tarafından bunun hukuki açından resmileştirilmesini düşündüğüm eylem. böylece bizler normal sürücü olarak taksilerle aynı yolda giderken, onların ne yapacağını kestirebilir (ki olası bir trafik kazasının önlenmesi demek) ve boş yere sinirlerimizin zıplamasına izin vermeyiz.