şükela:  tümü | bugün
  • mümkün olmayandır. lakin adamların bunu başarabilmesi için kafa yapılarını tamamen değiştirmesi gerekir.

avrupa'da küçük ülkelerde bile gördüğüm uber'e rakip taksicilerin yaptığı uygulamaların daha çok tuttutğunu söyleyebilirim.

bu şeye benziyor, bir taksi şoförünün artık uber için çalışmaya başlaması gibi.

eşeğin kafasına karpuz kabuğu düşürmek.
  • taksicilerin uber'e rakip yaptıkları uygulama aynı kendileri gibi kısa mesafede, yağmurda filan çalışmayacaktır.
  • kendi uygulamalarından taksici çağırıp dövmeleriyle sonuçlanacak girişimdir.
  • yapamazlar, yapsalarda tutturamazlar.....
  • uber'e rakip uygulamadan ziyade soyle bir uygulama yapabilirler.

siz gitmek istediginiz noktayi ve gideceginiz noktayi seciyorsunuz, tek uygulama sizin icin tum taksi aplikasyonlarini tariyor ve onunuze fiyatlari cikariyor. kimisi ben seni bu noktaya 50 liraya gotururum kardes diyor, kimisi ben oraya 80 liraya giderim diyor. secim sana kalmis, her sey gayet seffaf, sec begen al.
  • geliitirilmesine küçük bir katkıda bulunmak istediğim programdır.

if (mesafe) < x;
    return (vardiyam bitti)

elif (mesafe) > y;
    return (abi karşının taksisiyim)

not: x ve y taksicinin dingilliğine göre atanan değişkenlerdir.
  • (bkz: insan taklidi yapmak)

arada çok kafa taksici arkadaşlar var yol nasıl geçiyor anlamıyorsun bile ona üzülüyorum...

ama bu "iyi arkadaşlar" dâhil, tamamı agresif maalesef. tek bir fitil yetiyor olay çıkması için bu kötü...