şükela:  tümü | bugün
  • bugünkü sahit olduğum durum. parasıyla taksiciyi satın alamayacağını ya da kısa mesafeye gitmek isteyip takcisiden kibarca onay istemesi olayıdır.
  • ne varki bunda benim bu
  • ben de sorarım, bazen sıra onda olmuyor, çalışmıyor olabiliyor, müşterisini bekliyor olabiliyor. koltuğa oturup mal gibi geri inmekten iyidir.
  • kısa mesafeye gitmek isteyip takcisiden kibarca onay istemesini yanlış taksiciye müsait misiniz demesini doğru hareket olarak kıymetlendiriyorum.
  • itaksi ve bitaksi kullandığımdan beri, böyle kasıntı hale gelip şoförle muhatap duyma gereksinimi duymuyorum.**
  • sormak lazım tabiki katılıyorum. bizler nasıl taksi seçiyorsak onlarda müşteri seçme hakkına sahiptir illaki ama bu soru altında psikolojik bir durum var gibi. yakın mesafe almayan çok taksiciye denk hepimiz bende sorarım genelde. hatta bir arkadaşımın başına da müsait değilim diyen taksici hikayesini de biliyorum.
  • benimdir bu.

müsait misiniz diyerek binerim.
    ne diyeyim, öndeki aracı çabuk takip et diyerek mi bineyim?
  • her boş bekleyen taksinin çalışıyor olmak zorunda olmadığını bilen adamdır.
  • taksiciler s*kinin keyfine müşteri aldıkları için sorulan sorudur.
    anlamadığım her şey taksicilerin lehineyken biz ezilip büzülüyoruz.
    parayı ben vericem ve senin görevin birilerini bir yerden alıp başka bir yere bırakmak.
    13 lira indi bindi parasını gömerken iyi , ama orası yakın gitmem diyen siz.
    ulan amcık totalde gittiğim yer açılış parasını çıkardıktan sonra 3 lira zaten ben sana 13 lira ödemeyi kabul etmişim. sen hala neyin artistliğindesin amk ?
  • taksiciler almak zorunda tabi ki bunu da biliyorum ama gerçekten arkadaşın dediği gibi birisi bitaksiden de çağırmış olabilir