• bir de sağ arkaya oturmak vardır, hatunlar iyi bilir.
  • taksi şoförü hoş biriyse ön koltukta kendisine doğrudan ilgi gösterilebilir. (bkz: avuçlamak) arka koltukta ancak çene yarıştırılır.

düzeltme: yanlış (bkz: hede)
  • bir kere öne oturdum ve taksiciyle muhabbet ettim, 19 yaşındaydım. taksici para üstünü verirken elimi tutup, sıkıp numaramı istemişti. kadınım evet.

hatta schneider electric ile staj mülakatına giderken olmuştu bu. staj mülakatım da bok gibi geçmişti, hatta "pardon, az önce böyle bi şey oldu da, biraz kafam dağıldı" falan diye açıklamıştım, toyluk işte. mülakatçı mal mal bakmıştı. işi alamamıştım tabi, her şeyini geçtiysem stres testi kısmından kalmışımdır hahah.

neyse, o zamandan beri duyarımı da alıp arkada oturuyorum hep.
  • öne oturmanın daha iyi olduğu versus.

arkaya oturan kendini makam aracına biniyor zannetse de binebileceği en iyi araç linea veya accent olacağı için anca kendini kandırır.

öne oturan insan samimi insandır, cana yakındır. arkaya oturanın ise burnu havadadır.

not: entry, oturulan koltuktan çok tercih edilen koltukla alakalı yazılmıştır.
  • erkek vs kadın
  • ön koltuk'ta ( arkada sizden önce oturanlar için öne çekildiğinden ) hep daha az alan vardır. bu yüzden tercihim taksi tanıdık değilse arka koltuk.
  • taksilerde yolcunun sağ arkaya oturulacağı düşünerek ön yolcu koltuğu biraz öne çekilidir dolayısı ile ön koltuk ilk oturulduğunda sıkıştırır. bir diğer husus da taksicilerin ellerinde olsa aracı arka koltuktan kullanmak istemeleridir, kendi koltuklarını teyzesinin köyüne kadar geriye çektiklerinden sol arkaya da oturmak korkunç konforsuzdur. bu yüzden 5dk samimiyet için duyar kasmadan sizin için planlanan yere oturmanızda fayda var.
  • grup halinde binildiğinde öne oturan şahsı "ulan inşallah taksi parası komple bana girmez" diye düşündüren versus.

(bkz: al abi sen hepsini burdan)
hesabın var mı? giriş yap