şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de birçok takside yaşadığımız rezalet. takılamıyor emniyet kemeri. şu anda atatürk havalimanı resmi taksisindeyim sürücü gayet şık giyimli kurumsallık akıyor kendisinden. lakin arkada oturan ben emniyet kemerini çektim takmak için ancak kemeri takacağım yer yok ! sürücüye sordum aldığım cevap daha ironik: "abla koltuğun altına düşmüştür!" sanki newton'un kafasına düşen elma anasını satayım. kemeri takma aparatı koltuğa montedir arkadaşım ne demek düşmüştür? vizonteleyi soran deli emin'e siti ananın "bilmem, belki çocuklar almıştır" demesi kadar absürt bir şey bu. ben de cevaben dedim ki "e peki şimdi kaza yapsak ve ben araçtan fırlasam ne olacak?" cevap yok. hayır bu başıma ilk kez de gelmiyor. istanbul'da bindiğim bir çok takside bu emniyet kemerinin kendisi var ama takma yeri yok. koltuğun altına yedirilmiş veya hiç yok komple çıkmış. gerekçe öncekilerde "abla müşteriler rahatsız oluyor," ya bu türkiye halkını anlamadım ve anlamadan öleceğim sanırım. kıçına batan ve rahatını bozan tek şey emniyet kemerini takacağımız o minik başlık. onun dışında memlekette bizi rahatsız eden hiçbir şey yok ! bu nasıl bir kafa. resmi havalimanı taksisinde buna izin vermeyin bari. denetleyin ! yabancı milyon tane turist iniyor onlar sorunca ne diyorlar acaba! cidden ben artık söyleyecek kelime bulamıyorum ki emniyet kemeri takmadan cidden bu trafikte ben korkuyorum zira mal gibi sürüyor herkes. az önce misal bir audi bizi sıkıştırdı. yüreğim ağzımda gidiyorum ama kemer yok arkadaş. ben böyle rezalet görmedim. görmüyorum. cidden allaha emanet, bedava yaşıyoruz. milletin kıçına batan şeyin seni hayata bağlamasının önemi yok. onun poposu rahat etsin diye sen canından olabilir, araçtan fırlayabilirsin. daha kötüsü denetleyen yok. vallahi içim şişti. taksiden inmeyi dört gözle bekliyorum. allah hepimizi korusun.
  • taksilerde arka koltukların kafalıklarının olmaması rezaleti ile birlikte ikisi ölümcül combo oluşturur.
  • haklı bir rezalettir. emniyet kemeri yolcu için yaşamla ölüm arasında önemli sayılır.

bu konuya dikkat çekilmeli ve denetimler emniyet kemeri + koltuk kafalığını da içine alacak şekilde düzenlenmeli.
  • rezalet gibi rezalettir. bu yuzden insanlar kaza yapsa olse kimin sucu?