şükela:  tümü | bugün
  • 6-7 liralık taksiye bindiğim çok oluyor. daha da binmem. evet o 1 lira için binmem. siz de binmeyin, yürüyün, otobüse binin ama bu domuzlara kişisel de olsa dersini verin.

ya da gideceğim yer 1 km ise 2.5km'ye tamamlayana kadar civarda ara sokaklarda gezdiririm taksiciyi, uğraşsın dursun, en fazla 2 dakkam kaybolur.
  • e açılış ücreti zaten bu uygulama değil miydi? o zaman açılış ücretini de kaldırıcaksın.
  • bana, "taksicilerin bir araya gelip şikayetlerine çözüm üretebildikleri kadar keşke diğer meslek kollarında hakları yenen milyonlarca insan da haklı ve çözücü yollara girişmek üzere bir araya gelebilecek göte sahip olabilselerdi" dedirten karar.

ülkenin mühendisleri bir araya gelip; "hey sen bize 1300 tl veriyorsun ama yönetmelik gereği kanunen 2700 tl'nin altına mühendis çalıştıramazsın" diyip, ülkedeki mühendislerin çoğunu örgütleyip (hatta bağlı olduğu odalarda örgütlenip) gerekli yaptırımı uygulatamadılar henüz, o; çoğu manyak, tehlikeli, trafik canavarı, kural tanımaz ve sapıklardan oluşan taksiciler bir araya gelip bunu uygulatabilmişler. helal olsun.

(şimdi saldıracaksınız iyi taksiciler de var diye, ben de yok demedim. ama çoğunluk üstteki sıfatların direk sözlük karşılığı)
  • hiç mantıklı bulmadığım uygulamadır.
    taksicilerin kısa mesafe müşteri kabul etmeme şımarıklığı neden vatandaşa yansısın? bununla ilgili kısa mesafe gideceğimi belirterek bindiğim bir taksinin şoförü şöyle söylemişti "herkesin ihtiyaçları farklıdır. nasıl ki 5 liralık peynire ihtiyacım varsa bunu alırken sıkıntı yaşamıyorsam kimse bana hayır 5 liralık satmam 10 liralık alacaksın diyemiyorsa 5 liralık mesafe giderken de kimsenin bunu demeye hakkı yoktur."
  • halkın şikayeti mazeret gösterilerek başlatılan uygulama. iyi ki araçlar rahat değil filan demedik, koltuklara dildo monte edeceklerdi herhalde.
  • (bkz: fake taxi)
  • taksicilerin mağduriyeti giderildi de, taksicilerin mağdur ettiği yolcularla ilgilenen yok.
    terör saldırısı olur "x liradan aşağı açmam" der taksici.
    taksimden "osmanbey?" dersin, yakın der almaz. (bu ibneler yüzünden gecenin bir yarısı o yolu kaç kere yürüdüm bilmiyorum)
    turist sanarsa 50lik 100lük uzatırsın, 5/10 geri uzatır "you give 5/10 lira, taksi is 30 lira" der. (bizzat anlatan taksici tanıdım)
    yine turiste denk gelirse kabataştan biner şişli dersin, 2 köprü geçer** 50 lira kitler. (arkadaşımın başına gelmiştir)
    kaza yaparsın tutanak tutturulur, 200 liralık hasar sigortana 1000 lira olarak geçer. (başıma gelmiştir)
    olur da olur. şerefsizin puştun en yaygın olduğu bu meslek grubunun mağduriyeti gideriliyor, ama biz yolcuların, vatandaşların mağduriyetleri bir türlü giderilemiyor.

taksiye binen düşünsün, arabam var çok şükür şu taksicilerin eline düşmüyorum.
  • "istanbul taksiciler odası başkanı yayha uğur, dünyadaki en ucuz taksi ücretinin istanbul'da uygulandığını belirterek" (bkz: hassiktir)
    istanbul : açılış 3,45 tl km 2,10 tl
    skopje: açılış 2.7 tl, km 1.5 tl ayrıca satt 20:00 sonrası %20 net indirim
    orada 5 tl tutan mesafe için de kimse gıkını çıkarmaz.

adamlardaki rahata bak, indi bindi 10tl...
  • 8.75'ten kalan bozuk parayı bulunduran taksici varsa uygulanabilecek yeni kural. düz 10 lira deselermiş iyiymiş.
  • artik belki kisa mesafeye burun kivirmazlar, hep burun kiviranlara 10 tl atip al bunun icin mi bu burun demek istemisimdir simdi bunu demis olacagiz. 8.75 de tabi 10 verilsin "ustu kalsin" densin diye saptanmis bir rakam, net 8.75 verirsen buna da burun kivirir su taksiciler, azinliklarini tenzih ederek soyluyorum en serefsiz meslek grubunu olusturuyor su taksiciler, digerleri icin( (bkz: emlakci). ben cogu kez (bkz: uber)kullaniyorum zaten biraz daha fazla veririm ama hakeden kazanir.