şükela:  tümü | bugün
 • bu da sana kapak olsun rte! bu da gol degil :)
 • iletisime gectikleri kisileri tespit etmek icin serbest birakildiklarini dusundugum. sonra da sokakta elinde semsiyesi olan adamlar, semsiyelerinin ucundan cikan mermi ile suikast duzenlerler bu kisilere. ya da uzaktan zehirli igne ile.
  manyak misiniz kardesim, cikista vurmasalar bari demis. duyan da sizi sanir ki, suriye'de esad rejimi altinda yasiyorsunuz.
 • gram sasirtmayan olaydir.

  goz alti surelerini uzatmaya calisarak bunca insani yildiracaklarini sananlar, oldurdukleri bunca insanla gozlerimizi korkuttuklarini sananlar aslinda yanlis yere kursun siktiklarinin farkinda degildir, aptaldir. bu serbest birakilma da bunun en buyuk ornegidir.

  nitekim bu olaylar insanlara guc veriyor guc, korku degil.

  simdi de kendi yazip cizdikleri, kendine oy veren once masum insanin bilmedigi anayasaya hadi sahip cikin ittirin, beni yine baskan yapin diye inliyor birileri.
 • ne yazılır bilemediğimiz sonuçtur.
 • dışarıda bekleyen kararlı kalabalık sayesindedir.

  benzeri için;

  (bkz: 9 aralık 2011 hopa davası ankara duruşması)
 • çhd'nin tweetine göre serbest bırakılan 12 kişiden 1'i sınırdışı edilmek üzere yabancılar şubeye götürülmüş.
 • olması gereken ama olması beklenmeyendi. tutuklamanın devam ettirilmesi gerilimi bir hayli artıracaktı, belli ki bu göze alınamadı hükümet tarafından. zaten tutuklama talebinin işgüzarca ve aceleci bir şekilde hazırlandığı bir adet yeşil renk efsanesi ile de kendini göstermekteydi.

  peki neden göze alınamadı? muhtemelen valilik ramazan boyunca meydanı ve parkı yoğun polis kontrol altında tutmaya devam edecek ve belki topyekun savaş moduna geçmeyecek. taksim dayanışmasının serbest bırakılmasından sonra direnişçilerin rehavete kapılması ve eylemlere katılımın azalmasını bekleyecekler. bunu gözlemledikleri takdirde ramazan boyunca kişi sayısı azaldıkça daha çok provokasyon ve akabinde saldırı + gözaltı yapılacaktır. olağan hedefler, bahsettiğim senaryoda meydanlarda kalmaya devam edecek olan, eylem ve gözaltı geçmişi olan sol gruplar olur diye tahmin ediyorum. yani işlerin kendinden soğumasını bekleyip, katılımın kolay ezebilecekleri bir seviyeye inmesini bekleyecekler.

  ancak eğer direnişte rehavet gözlemlenmezse o zaman da tahminim yine meydan ve parkı sıkı güvenlik altında tutup, proaktif bir şekilde hemen her gün taksimdeki direnişçileri cihangir, şişhane, tünel gibi yerlere sıkıştırıp yıldırma operasyonu ve keyfi gözaltına devam edecekler. bahsettiğim muhitlere tophane, kasımpaşa, dolapdere civarlarından bindirilmesi olası sopalı satırlı tayfa da cabası.

  direniş yine iki ucu boklu değnek tutuyor gibi gözükmekte fakat yeryüzü iftarı benzeri barışçıl ve kardeşçe şekillerde taksim ve diğer muhtitlerde varlık gösterildiği takdirde hem sesimizi duyururuz hem de şiddeti olabildiğince engelleyebiliriz diye düşünüyorum.
 • sevindiren ancak hangi hakimin aldığını merak ettiğim karardır. daha doğrusu vicdanlı bir hakim tarafından mı yoksa yukarılardan atanmış bir hakimin aldığı bir emirle mi verdiği şu an için belli olmayan karardır.
 • (bkz: #35175437)
 • hukukla degil merhamet(?!)le olmustur.
  hukuken yaptiklari bir yanlis yoktu zaten.
hesabın var mı? giriş yap