• hala bu ülkeye dair umudumun olmasının tek sebebi. hala bir şeylerin değişeceğine dair umutlarımın son tutunma noktası. ya olum bizden bi bok olmaz dediğimde geziyi hatırlıyorum. yaşananları, direnişi, eylemlerdeki zeka parıltılarını hatırlayıp boktanız ama potansiyelimiz var hepimiz çok iyi çocuklarız diyorum. sonra kaybettiklerimiz aklıma geliyor ethem, ali ismail, abdullah, berkin ve diğerlerini... gezi parkı olmasaydı da yaşalardı demiyorum polise vur kır emri verenler olmasaydı da yaşasalardı diyorum. ve bir adaletin dönüp onları yakalacağını kanlarının yerlerinde kalmayacağına inanıyorum. direnelim ki onlar boşa ölmüş olmasın.

#direngeziparkı
  • seni avm yaptırmadı cesur aydın özgür gençler, huzurla dinlen.
  • bir kutlamayı hak eden park. hem de bu gece.
  • 5. günün şafağında kutlamaların yapılması gereken yerdi. o gün de bugündür.

tünelin ucundaki ışığın ilk göründüğü yerdir.
  • tarih kitaplarında yer alacak park. belki de bir gün, bir öğretmen kardeşimiz bizden; "burası için canı pahasına sizin geleceğiniz için savaştılar." diye bahsedecek torunlarımıza.
  • gidip kitap okunulur simdi, evet gece gece ;) karanliga isik boyle yakiliyor.
  • bugün ikinci doğumgünüdür denilebilir. ilk defa karanlığın karşısında burada durmuştuk. ilk ışığı burada yaktık. hala karanlık tam kalkmadı ama o ışık daha parlak şimdi.
  • ülkenin en büyük muhalefetinin genel merkezidir...
  • aslında herşeyin başladığı yer odtü'dür.

(bkz: 18 aralık 2012 odtü olayları)

ilk kez orantısız güç kullanımının dile getirilmesi, orantısız zeka kavramı, dönemin başbakanına gerçek anlamda başkaldırma, basının tarafsızlığının gözler önüne serilmesi... ki penguen medyasının satılmışlığı daha henüz kavranamamıştı o zaman.

gezi parkı ise bu olayın ülke çapındaki yansıması, birikmiş bir enerjinin patlamasıdır. birbiri ardına gerçekleşen olaylar zincirinin çok önemli bir halkasıdır belki ve 7 haziran 2015 genel seçimlerinde bu sonucu aldıysak eğer, gezi parkında mücadele veren insanların emeği büyüktür.
  • geçen sabahtı. yanımda arkadaşım, taksim'de metrodan indik toplantıya gidiyoruz. gezi parkı'nın içinden geçiyoruz, o güzel ağaçların güzel kokuları arasından yürüyerek. sabah güneşinin yanında o küçük bahçede nasıl tatlı bir serinlik var bilemezsiniz. bütün o güzel kokuyu içime çekerken, nasıl bir insan bu güzelliği yoketmek isteyebilir, diye düşündüm.
hesabın var mı? giriş yap