şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy kızı bir kültür ekolünden mezundur: kal. yetmez mi? taksim kızının oturmak icin gotunu yırttıgı cihangir havasını moda sokaklarında solusmustur. ona cihangir vss cazip gelmez.

taksim kızına soyleycek laf bulamıyorum, kalitesiz barlar, sidikli beyoglu sokaklarında kokorec - midye yer. bununla ovunur.

neyse daha fazla genellemeyecegim ama, i love you kadıkoy kızı.
  • kadıköy kızı havayı fırsat bilip modaya inerken, taksim kızı kanyon'da takılır.

edit: düzeltme için anarco poetaya teşekkürü borç bilirim.
    zöge: bu entry de giren çıkan kime anlamadım ki.
  • taksim kızı aslında çoğu zaman taksim kızı değildir, oradan buradan gelip 2 ortam görelim diyenler taksime akar. taksimi mekan yapmış kız ve kadıköy kızını karşılaştıracak olursak kadıköy kızı hem daha güzel, hem daha delikanlıdır. taksim kızı kadar kaypak değildir.

kız kaldırma potansiyeli bakımındanda kadıköy ağır basar. ancak dikkatli olunması gerekir. yazacaksanızda insan gibi yazın. taksim kızı gibi -ayy git başımda yaa- diye çemkirmez, önce bi oturur dinler, beğenmezse siktiri çeker. işte o siktir çekildiğinde sizde siktir olun gidin. kadıköyde herkes birbirini tanır.

taksim sadece one night stand olayında daha aktiftir. ama o da kızına denk gelebilmekte. dediğim gibi taksimde daha fazla kız varmış gibi dursada, oran olarak kadıköy siker.

kısaca, kadıköy kızının ağır bastığı karşılaşma.
  • kadıkoy kızını pek tanımıyorum.
    ama nisantası kızıyla kıyaslayabilirim.

nisantası kızı taksim'e gelir, laf yer ve "ay taksim cok korkunc bir yer.. krolarla dolu.." der. kınamak icin soylemiyorum, insan her zaman tanımadıgından korkar.

taksim kızı beyoglu'nu incigine boncuguna, ana caddesinden ara sokaklarına tanır, gidilecek her mekana haizdir. kokoreccisinden mantıcısına, ciks mekanlarından tantunisine, biracısından tapascısına, sarap evinden turku barına, konser mekanlarından festival film salonlarına, jazz cafesinden chanson francaise yerlerine, salas mekanlarından eller havaya yerlerine, pasajından antikacısına, ikinci el magazalarından sahaflarına, kitapcılarından dukkanlarına, siir evlerinden cesit cesit cafelerine, tangocusundan valscisine her yerini iyi tanır. beyoglu'nda kendini her daim evinde hisseder.
  • kadıkoy kızı zincir'de yesermistir, taksim kızı caravan.
  • taksim kızı ortaya karışık, kadıköy kızı indie style takılır.
  • taksim kızı sultançiftliği'nde oturur, kadıköy kızı pendik'te. hayat çok garip :(
  • taksim kızı verir, kadıköy kızı sevişir.
  • taksim kızı şebnem ferah'tır, kadıköy kızı özlem tekin.