• tarih sahnesinde bu denli estetik anlayışından uzak başka bir yönetim görev almışmıdır bilemiyorum.

beton saksılar içerisinde (oraya buraya) serpiştirilmiş laleler ile göz abdesti almaya mahkum eden görüntüdür.

taksim'i oldum olası hiç sevmedim fakat bu denli katledilmesine de tahammül edemiyorum.
  • doğal yeşil varken saksıda lale. ibb işi olduğu ne kadar da belli
  • bakıldığında "evladım kim koydu o laleleri oraya? azıcık kenara çekin, ayak altında durmasınlar." dedirten peyzaj düzenlemesine sahip haldir.
    sanırım disko zeminindenesinlenmişler.
  • yıkılan akm ve inşaatı devam eden şaheser cami kadraja girememiştir.

bu çiçekler gelip geçer fakat meydanın kimliğini sorgulamadan yapılan ve yıllarca kalacak olan bu yıkımların ve yeni yapıların izleri asıl yeni taksim meydanının yeni halidir.
  • (bkz: championship manager 01/02) de bu taktikle şampiyonluk yaşamışlığım var.
  • bir peyzaj mimarı öğrencisi olarak bok gibi bulduğum proje ve düzenlemedir. şunu ödev olarak teslim etsem, dalga mı geçiyorsun diye sınıfta bırakırlar.
  • aktroller ve gerçekten gerizekalı olan bir grup insan dışında kimsenin güzel bulmadığı, savunamadığı utanç verici hal.
  • islamcıların estetik anlayışının tezahürüdür.

bakın "islâmî estetik anlayışı" demiyorum, öyle dersen dünya sanat tarihinin en güzel eserlerini veren anlayışlardan birini doğru kavrayamamışsın demektir.

alhambra sarayı - islâmî estetik anlayışı
    mekke swiss hotel - islamcı estetik anlayışı

süleymaniye camii - islâmî estetik anlayışı
    taksim meydanı (2018) - islamcı estetik anlayışı

beton kafalı bir avuç görgüsüz cahil tarafından yönetilmenin sonucu bu işte. istanbul'da yaşayan akp seçmeninin götüne girsin..
  • aynı anda camiinin yükseldiği ve akm’nin yıkıldığı manidar zamanlamaları yaşayan meydandır.
hesabın var mı? giriş yap