şükela:  tümü | bugün soru sor
 • klarnette husnu senlendirici , bağlamada ismail tuncbilek ve kanunda aytac dogan'ın oluşturdukları yeni triodur.

  üç adet renk enstrumanın hiç bir alt yapı olmadan sadece enstrumanları ile birlikte stüdyoya girip kayıt yapmasıyla oluşacak bir albüm hazırlamaktadırlar. nisan 2007-mayıs 2007 tarihleri sularında ilk albümlerini yayınlamayı planlamaktadırlar.

  bu proje üç sanatçı içinde uzun zamandır hayal olan, akıllarında yapmayı hep istedikleri albümün hayata geçmesidir.

  ismini sanırım ya istanbul taksim'den ya da türk müziğinde kullanılan taksim den almaktadır.

  hüsnü şenlendirici içlerinde en popüler kişi olarak albümün lokomotifi olacak gibi görünüyor. ancak ismail tunçbilek'i ve aytaç doğan'ı tanımayanlar için onlarında ne kadar üstad icracılar olduğu ortaya çıkacaktır.

  çıkacak olan albümde sadece müzik cdsi değil ayrıca dvd ye aktarılmış görüntüleri de olacakmış. genel olarak stüyyo çalışmalarının görüntüleri olacağı rivayet edilse de babylon da verecekleri konserlerinde görüntülerinin bulunması olasıdır. sadece stüdyo çalışmalarının dvd ye aktarılmamasının sebebi, dileyicinin/ izleyicinin sürekli aynı mekanı görmekten sıkılacağı düşüncesidir.

  uzun yıllardır birlikte müzik icralarını sürdüren bu üçlü birbirlerini çok iyi tanımaktalar ve biri diğer ikisinin ne zaman ne çalabileceğini önceden tahmin edebildiği için çok fazla proavaya gereksinim duymamışlar. zaten ismail tunçbilek ve aytaç doğan hüsnü şenlendirici'nin orkestrasında da çalışıyorlar.

  çoğunlukla belirli ezgiler üzerinde makamsal geçişler ve solo entruman icrasının bulunması muhtemeldir. emprovize arabesk bir albüm bizleri beklemektedir.

  ismail tunçbilek bir roportajda çıkacak olan albüm için "güzel olacak inşallah" demiş, aytaç doğan "hayırlısı olsun" demiş, hüsnü şenlendirici ise çok uzun konuştu , heyecanını dile getirdi bundan mütevellit onun dediklerini yazamıyorum.

  son olarak belirtmek isterim ki ;
  geldi bahar aylari gevser gonul yaylari
 • gecen yaz harbiye acik hava tiyatrosu'nda izleme firsati buldugum triodur.gercekten büyüleyici bir performans sergilemislerdi.albumleri de öyle olur umarım.sabirsizlikla bekliyoruz.

  (bkz: #9859846)
 • 18 mayis 2007 babylon performanslari ile beni verem etmis trio.böyle dertli müzik yapilir mi kardesim.dil yarasını albume koysalarmis iyi olurmus, cok basarili bir yorumdu.
 • albümlerinin bugün çıkacağı duyurulan trio.
 • albümleri çıkmış gruptur.

  şarkılar sırası ile;
  1. biçare
  2. gözüm
  3. bağlama solo
  4. derdin ne
  5. güle yel değdi
  6. klarnet solo
  7. gitti de gitti
  8. kanun solo
  9. belalım
  10.uşşak oyun havası
  11.muhayyer kürdi saz semaisi

  ayrıca albüm içeriği bir adet müzik cd si ve bir adet de dvd formatında üç müzisyenin performansları yer almaktadır.

  bir kaç youtube kaynağı ile entryme son verirken herkesin elde etmesi gereken güzide bir çalışma olduğunun kanısındayım. emeğe sağlık repleri unutmayalım.

  sezen aksu ile meşhur olan zülfü livaneli bestesi belalım; bu eserde hüsnü şenlendirici duduk icra etmiştir lakin biraz klarnet üslubu katmıştır.
  http://www.youtube.com/watch?v=0kbdmf41o5o

  albümün ilk eseri biçare için;
  http://www.youtube.com/…3viutu&mode=related&search=
 • hayatı beraber paylaşmanın müzisyenler için nasıl önemli olduğunu kanıtı olacak olan triodur.album ismi "3+1"inde ne olduğu bu beraberlikte saklıdır...
 • albumde bir de myspace adresi vardir, buradan da bir iki video ve parcaya ulasilabilir.

  http://www.myspace.com/taksimtrio
 • ayaküstü yapılmış gibi bir izlenim yaratan trio.ancak zaman gösterir ne olup biteceğini.gözüm ve biçare iyi şuanda.hadi bakalım.
 • albümdeki klarnet solo, kesinlikle durduk yerde adamin amina koyan sarkilara dahil edilmeliymiş *
 • yanlız başınızayken,önünüzdeki küçük sehpadaki rakı ve beyaz peynir eşliğinde dinlendiğinde,
  maksatı hasıl olacak usta işi bir albüm.