şükela:  tümü | bugün
 • gençliğinde namaz kılan bir adamın posterini açmışlar işte ne güzel. çok mübarek adam çok.
 • böyle bir ortamda provokasyona yol açacağı için yapılmaması gerektiğini düşündüğüm davranış. çünkü taksim'deki herkes ideolojisini bir kenara bırakıp geldi, aslanlar gibi direndi, direniyor, direnecek. bu tip davranışlar ortaya çıkan sinerjinin azalmasına neden olacak. şu olay bir bitsin, sonrasında herkes kenarda bıraktığı ideolojisine dönsün. ama şu an ideolojik temelli yapılan her hareket taksim'i bölecektir.
 • savunması ne olursa olsun yapılamayacak eylemdir.
  eylemi gerçekleştiren şahısların yanında birde türk bayrağının açılması ve iki ayrı zihniyetin bunu fotoğraflamış olması enteresandır.
  (bkz: bokunu çıkarmak)
 • fırsatçılıktır
 • bu da ayrı bir sikkoluk.
  biri emine erdoğan'a söver pankartlarıyla, biri bergüzar korel'e söver, biri milletin ne kadar tepki gösterebileceğini de hesaba katarak, bile isteye çıldirsinlar diye adeta, böyle bir pankart açar.
  türkçüler de eylemde. bahçeli gitmeyin, gitmiyoruz, biz orda değiliz dese de ülkücülerden de gidenler çok. ne olacak birbilerine girseler? kimin ekmeğine yağ sürülecek?
  yine bütün iş direnişin masum kalmasını isteyen ve uman eylemcilerde bitiyor. bizimkiler normal yollarla bunlara o pankartı kapat demezler, biliyorum. sol görüşlüler desin. ayıp etmesinler. memleket evladının daha kanı kurumadan bu kadar da sevgi kelebekliği olmaz.
 • bu ülkede kürtlerin neden kaybettiğinin ve halkın geneli tarafından sevilmediğinin birebir göstergesidir. toplum tarafından nefret edilen apo piçini, böylesine güzel bir sivil direnişin yarattığı ortama sokarak, bu barış ortamında bile bölücülük yaptılar ya denecek birşey yok. gidip uyaran insanı da topluca dövmüşler. daha ne denir ki. o posterleri kürt kardeşim gidip onlara anladığı dilden aktarıp indirmezse bu rüya gibi direnişimiz biter evlere dağılırız ve bdp den biraz daha fazla nefret ederek yaşantımıza devam ederiz.
 • medyanın tavrı direnişçilere bir çok şeyi anlatabilmiş olmalı, anlatabilmeli.

  bu ülkede medya yalnızca gezi parkı direnişçilerine karalama kampanyası uygulamıyor. bu ülkede medya kendi varoluşunu gerçeklemek adına hakkını arayan her kesime kara propoganda uyguluyor. bu bağlamda değerlendirdiğimizde "çapulcu" ile "bebek katili" aynı şey. elbette anlam olarak aynı değil, ancak kullanış biçimi adına sermayenin ve hükümetlerin işine gelmeyen mücadeleleri sürdüren her türlü kişi/kurum/oluşum bu çeşit bir kavsamsallaştırmaya kurban gitmekte. bu yönde bir farkındalığın yavaş yavaş oluştuğuna dair açıklamalar umut verici, mesela tuna kiremitçiden bir örnek:
  https://twitter.com/…arbe/status/341141747633635328

  ne olursa olsun abdullah öcalan milyonlarca kürdün "önderim" dediği bir kişidir. desteklemek/destelememek ayrı bir mevzu fakat kendi kendimize "bu adamın posteri neden burada/kimi temsil ediyor bu adam" demenin pek bir anlamı yok. burada bizlere düşen, en azından bu denli bir birlik havası eserken kürt hareketine/pkk'ya/abdullah öcalan'a olan bakışımızı sorgulamak olmalı diye düşünüyorum. bu saydıklarımla ilgili neler biliyoruz diye soralım kendimize, ve daha önemlisi bu bildiklerimizi nerelerden öğrendik diye soralım. inanıyorum ki en büyük bilgi kaynağımızın bugünlerde bizi görmezden gelen, karalayan ana akım medya çıkacak.

  son bir şey daha: bugünler, sorgusuz sualsiz reddettiğimiz insanlarla (pkk'yı/öcalanı destekleyen insanlar) aynı ortamda barış içinde mücadele verdiğimiz çok değerli günler. belki de uzun süre bir daha bu kadar yakın olamayacağız birbirimize. gidip konuşalım, soralım, eleştirelim. "neden?" diyelim. "neden savunuyorsunuz bu adamı?". bir kere de onlardan dinleyelim cevapları. neden olmasın?
 • bakın hadi diyelim meday bunları yanlış gösterdi ve bir şekilde açıldı bu bayraklar. diyelim buna lafım yok. ama bugün şöyle bir durum yaşandı. kendi entrymdir olayın olduğu sıralarda (saat 23:50 gibi):

  "apo bayraklı bir bölge kurmuşlar, bdp bayrakları da var. zannedersem oradan geçen biri laf etti, sonra ona yüzlerce kişi biji serok apo diyerek ölümüne daldı. gezi'nin taksim tarafından giriş kısmında. moralim.bozuldu, şu güzel ortamda olay çıktı."

  bir kürt kardeşim bana bunu izah etsin. sonra haklısınız diyeyim, tepki göstermeyeyim.

  edit: zarar verici dezeformasyon denmiş de yemin ederim gözlerimle gördüm doğru bilgi. zarar verecekse silinebilir tabi de, yalan değil bu söylediklerim.
 • gordugumde sinirlerimi bozan yavsakca hareket. bebek katiliyle ayni dusuncede miyim ben simdi diyerek vicdan yaptirir. bi siktirin gidin, bi huzur verin amina koyim be.
hesabın var mı? giriş yap