şükela:  tümü | bugün
  • --- ba ba ba ba ba ---

polise gidip rapor tutturmak gibi bir enayi işi yapmamaya karar verdim.

--- ba ba ba ba ba ---

cool story bro.
  • olay anı ve sonrası mutlaka bir güvenlik kamerasına yansımıştır. peşini bırakmamalısınız bu durumun. serin hikaye olmasını umut ediyorum. bu kadar güvensiz ortamı bünye kaldırmıyor.
  • korku dolu bir ülke yaratmak için anlatılan bir masal.
    en ufacık bir kanıt olmadan böyle hikayelere balıklama atlamamak lazım. kas içine yapılmış, yarısı boşa gitmiş zaten, kimse o kadar para harcamaz öylesine etkili bir uyuşturucuya, bi damlayla kas içi enjeksiyonla bunu yapacak ilaç...

kimin kimi kışkırtıp korkutacağı muamma artık.

edit: teşekkürler başlık sahibi;

(bkz: salakça entryleri favorileyenleri engellemek)

edit2:başlıkta önce yazarın bir arkadaşının başına geliyordu bu iş paylaşılıyordu, sonra destekli atma değişiklikleri olmuş tabii.
  • "toplam 3-4 saniye de oluyor tüm bu anlattıklarım.", böyle denmiş. bozuk türkçe bana ait değil yani.

eğer iv yolla yapılmadıysa ki kalçaya yapıldığı söyleniyor hiçbir şey 3-4 saniye içinde etki etmez. aslında intravenöz bile 4 saniyede etki etmez, ortalaması 30 saniyedir. emilim süreleriyle ilgili bilgiyi şuradan alabilirsiniz (site uyduruk olabilir, çok iyi bakmadım ama ortalama süreler doğru). halk dilinde konuşacak olursam "sinire denk gelmiş" olabilir ki bu durumda da kalıcı hasar oluşması olası. en hafif haliyle 1 saat sonra hastaneden kalkıp gitmemesi gerekir. mesela dedem yaşadı böyle bir şey, tabii ona burada iddia edildiği gibi yolda yürürken bir şey batırmadılar, enjeksiyon sırasında oldu. adam topal olarak devam etti hayatına.

özetle; büyük kolpa. ben böyle hikayelere karşı değilim, hayal gücü güzel bir şey ancak mantıklı bir temele oturtmak gerekiyor kurguyu.

ek: her şey emilim ile alakalıdır. dışarıdan gelen bir şey emilmedikçe vücudunuz üzerine etki edemez. yani sağda solda duyduğunuz "bir ilaç verdi, 5 saniye sonra kendime geldim" hikayeleri tamamen yalan ya da placebo etkisidir. ha dışarıdan gelen şey yumruk, tekme gibi bir şeyse anında etki edebilir tabii orasına lafım yok.

diğer ek: olayı sözcü haber yaptı diye doğru olmuyor yalnız. bugüne kadar hangi gazeteler hangi haberleri yaptı çok iyi biliyoruz. ben çok basit bir fizyolojik olaydan bahsediyorum burada. benzer bir olay yaşanmış olabilir ancak kesin olan bir şey var; bu olay tam olarak böyle olamaz. imkanı yok. evren ve insan vücudu böyle çalışmıyor. ha gerçi siz şimdi ona da itiraz edersiniz ama neyse, tamam öyle doğrudur.
  • ne kadar gercek disi tinlasa da turkiye’de gerceklesmemesi icin bir sebep yok.
  • 3-4 saniyelik ufak bir bulaşma ile uyuşturucu değil olsa olsa organik zehir verilebilir. soğuk savaş esnasında sovyet casuslar rejimden kaçanları zehirli bastonlarla öldürürlerdi. böyle bir senaryonun gerçekleşmiş olma ihtimali de yok denecek kadar az.
  • bana savcılıktan yapılmış suç duyurusunu göstermedikten sonra kesinlikle inanamayacağım olay.

kimseyi yalanlamak, savunmak derdinde değilim ama şu cümle bana yetti.

"polise gidip rapor tutturmak gibi bir enayi işi yapmamaya karar verdim"

böyle düşünüyorsan beter ol.
  • (bkz: sandaliye)
  • benim de yanımdan az önce kedi geçti.
  • klasik sehir efsanelerinden birini, kardesimiz sanki kendi basindan gecmis gibi anlatmis. bunun en populer versionu sinema salonunda film izlerken uyusturucu igne yapan hirsizlar oldugu seklindeydi. bu tarz uyusturucu igne isleri anca cok yuklu miktarda para tasiyan isadamlarinin veya kuryelerin falan basina gelebilir, siradan kendi halinde bir kadincagizin cantasindaki 3-5 kurus para icin kimse uyusturucu igne temin etmekle ve kullanmakla ugrasmaz. ugrassa da bunu taksimin ortasinda yapmaz. taksimin ortasinda bayilip kalan biri olursa aninda etrafina 240842 kisi üsüsür, calinacak canta falan da zaten calinamaz hale gelir.
    sacmalik. rezalet puanim 10/10. o da yazarin rezilligi.