*

şükela:  tümü | bugün
 • dün pınar du prenin başına gelmiş olup birebir aktarıyorum
  http://www.hurriyet.com.tr/…le-saldirdilar-40547613
  kaynak

  dün saat 17.00 civarında taksim the marmara’nın yanından çıkan yokuşun ucunda metroya doğru yürüyordum.
  10 yaşlarındaki bir çocuk yerde oturuyordu, yanından geçtikten sonra kalçama ‘pıt’ diye birşey batırdı ..
  batırıp batırmadığından, beni ellemek mi istediğini.. ne yaptığını anlamadım bile.. dönüp baktığımda yokuş aşağı koşarak kaçıyordu.
  uğraşmak istemedim, 'çocuklar bile sapıklaştı' diyip bir an evvel metroya gitmek istedim.
  sanki birşey batırmışdı ..ama kalçamı ellediğimde bir ıslaklık da vardı.
  hızlıca metroya doğru yürüken başımın döndüğün fark ettim.
  metro’nun merdivenlerinden inerken çok net bacağımın uyuştuğunu ve bilincimin gitmek üzere olduğunu anladım.
  bana bir uyuşturucu verildiğini hemen idrak ederek ilk güvenli yere koştum, çünkü artık bayağı bacaklarımı hissedemez oldum.
  toplam 3-4 saniye de oluyor tüm bu anlattıklarım.
  merdivenlerin solunda bir kitapçı var, oradaki bayanlardan panik içinde yardım istedim, elimden geldiği kadar anlattım olayı.
  o sırada başım ciddi anlamda dönüyor ve nefes alamıyordum. kalp krizi yaşıyor gibiydim ama aynı zamanda el ve kolumdaki hissiyat gidiyordu.
  bir saniye sonra ayakta duramıyordum ve beni kasanın arkasınadaki bir sandaliyeye oturtup güvene aldılar.
  güvenlik görevlisi hemen geldi. eşimi’i aradılar cünkü konuşamıyordum ve cep telefonunu tutamaz oldum. elim ayağımı hissedemedim ve kafamı duvara dayayarak şok içinde orada kalakaldım.
  görevli ve çalışan bayanlar inanılmaz yardımcı oldular. su içemiyordum kafamı tutarak içirdiler bir iki yudum, kolonya sürdüler. bu arada eşim geldi (çok yakın bir yerde çalışıyor.. o yüzden hemen gelebildi).
  metro görevlisi tekerlekli sandaliye getirdi ve o şekilde beni hastaneye kaldırdılar. .. uyuşturucunun tam sistemimden çıkması bir kaç saat aldı. şimdi birazcık şok ve yorgun hissetmemle beraber iyiyim.
  amerikan hastanesi bana ne yapıldığını kanda tespit edemeyeceğini söyledi.
  hatta isterseniz emar çekelim ayaklarınız tutmuyorsa dedi, belki şeker koması yaşadınız gibi gibi saçmalıklar ile uğraşmak zorunda kaldım.
  neyse.. sonuçta olaydan 1 saat sonra yavaş yavaş ayaklarıma ve ellerime his geri geldi, bir kaç saat sonra da yürüyerek çıktık hastaneden.
  başıma gelen olayı hemen algılamayıp akıllı davranmasaydım, kendimi güvenli bir bölgeye atarak yardım istemeseydim taksimin ortasında çöküp kalacaktım.
  ben yerde kendime hakim değilken çantamı çalmayı planladıklarını düşünüyorum.
  ayrıca vermek istediği uyuşturucu bence tam yapamadı ve bir bölümü dışarıya çıktı, o yüzden kalçamda ıslaklık vardı.
  herhalde tam doz yapsaydı hemen orada yere çökecektim.
  çanta umrumda bile değil ama bu olay istedikleri gibi başıma gelmiş olsaydı bunun şokunu nasıl atlatırdım bilmiyorum. evren beni çok iyi koruduğuna inanıyorum, çok şükrediyorum ..
  oradan geçerken, o çocuk daha birşey yapmadan, çok garip ve keskin bir tehlike hissettim ve sanki uyarıldım.
  o yüzden tetik halindeydim, soğuk kanlı davranabildim. ama hepimiz bunun farkında her an olmayabiliriz.. lüfen dikkat edin!
  metroyu hiç kullanmıyorum, taksime son defa gideli belki iki sene, belki daha fazla olmuştur.. hatırlamıyorum bile.
  bir işim olmasaydı zaten geziden beri hayatta ayak basmadığım bir yer.
  polise gidip rapor tutturmak gibi bir enayi işi yapmamaya karar verdim. 10 yaşında bir çocuk ve tincerci kankaları, tutuklasalar bile 2 gün sonra yine sokakta olacaklar.
  adaletin işlemediği bir ülkede tek çaremiz birbirimize korumamız.
  yukardaki yazıyı ismimi anmadan lütfen kopya yapıştır olarak facebook sayfanızda, ve ayrıca whatsup mesajı olarak mümkün oldukça yayın.
  lütfen kendinize dikkat edin.."

  edit : düzenleme
 • --- ba ba ba ba ba ---

  polise gidip rapor tutturmak gibi bir enayi işi yapmamaya karar verdim.

  --- ba ba ba ba ba ---

  cool story bro.
 • olay anı ve sonrası mutlaka bir güvenlik kamerasına yansımıştır. peşini bırakmamalısınız bu durumun. serin hikaye olmasını umut ediyorum. bu kadar güvensiz ortamı bünye kaldırmıyor.
 • korku dolu bir ülke yaratmak için anlatılan bir masal.
  en ufacık bir kanıt olmadan böyle hikayelere balıklama atlamamak lazım. kas içine yapılmış, yarısı boşa gitmiş zaten, kimse o kadar para harcamaz öylesine etkili bir uyuşturucuya, bi damlayla kas içi enjeksiyonla bunu yapacak ilaç...

  kimin kimi kışkırtıp korkutacağı muamma artık.

  edit: teşekkürler başlık sahibi;

  (bkz: salakça entryleri favorileyenleri engellemek)

  edit2:başlıkta önce yazarın bir arkadaşının başına geliyordu bu iş paylaşılıyordu, sonra destekli atma değişiklikleri olmuş tabii.
 • "toplam 3-4 saniye de oluyor tüm bu anlattıklarım.", böyle denmiş. bozuk türkçe bana ait değil yani.

  eğer iv yolla yapılmadıysa ki kalçaya yapıldığı söyleniyor hiçbir şey 3-4 saniye içinde etki etmez. aslında intravenöz bile 4 saniyede etki etmez, ortalaması 30 saniyedir. emilim süreleriyle ilgili bilgiyi şuradan alabilirsiniz (site uyduruk olabilir, çok iyi bakmadım ama ortalama süreler doğru). halk dilinde konuşacak olursam "sinire denk gelmiş" olabilir ki bu durumda da kalıcı hasar oluşması olası. en hafif haliyle 1 saat sonra hastaneden kalkıp gitmemesi gerekir. mesela dedem yaşadı böyle bir şey, tabii ona burada iddia edildiği gibi yolda yürürken bir şey batırmadılar, enjeksiyon sırasında oldu. adam topal olarak devam etti hayatına.

  özetle; büyük kolpa. ben böyle hikayelere karşı değilim, hayal gücü güzel bir şey ancak mantıklı bir temele oturtmak gerekiyor kurguyu.

  ek: her şey emilim ile alakalıdır. dışarıdan gelen bir şey emilmedikçe vücudunuz üzerine etki edemez. yani sağda solda duyduğunuz "bir ilaç verdi, 5 saniye sonra kendime geldim" hikayeleri tamamen yalan ya da placebo etkisidir. ha dışarıdan gelen şey yumruk, tekme gibi bir şeyse anında etki edebilir tabii orasına lafım yok.

  diğer ek: olayı sözcü haber yaptı diye doğru olmuyor yalnız. bugüne kadar hangi gazeteler hangi haberleri yaptı çok iyi biliyoruz. ben çok basit bir fizyolojik olaydan bahsediyorum burada. benzer bir olay yaşanmış olabilir ancak kesin olan bir şey var; bu olay tam olarak böyle olamaz. imkanı yok. evren ve insan vücudu böyle çalışmıyor. ha gerçi siz şimdi ona da itiraz edersiniz ama neyse, tamam öyle doğrudur.
 • ne kadar gercek disi tinlasa da turkiye’de gerceklesmemesi icin bir sebep yok.
 • 3-4 saniyelik ufak bir bulaşma ile uyuşturucu değil olsa olsa organik zehir verilebilir. soğuk savaş esnasında sovyet casuslar rejimden kaçanları zehirli bastonlarla öldürürlerdi. böyle bir senaryonun gerçekleşmiş olma ihtimali de yok denecek kadar az.
 • bana savcılıktan yapılmış suç duyurusunu göstermedikten sonra kesinlikle inanamayacağım olay.

  kimseyi yalanlamak, savunmak derdinde değilim ama şu cümle bana yetti.

  "polise gidip rapor tutturmak gibi bir enayi işi yapmamaya karar verdim"

  böyle düşünüyorsan beter ol.
 • (bkz: sandaliye)
 • benim de yanımdan az önce kedi geçti.