şükela:  tümü | bugün
  • hala inşaat halindeki devasa cami ile bu durum bilinçli yapılmış, fas, şam, ürdün meydanları gibi bir meydan haline getirilmiştir.
    bölgedeki türk nüfus kaçırılmış, esnafın da desteğiyle yerlerine arap nüfus yerleştirilmiştir.
    taksim meydanında artık gençlik kokusu yerine nargile kokusu alabiliyorsunuz.
    tarlabaşı ve şişhane yerlerinden edilmiş, tüm değişik renkler silinmiştir.

türkler böyle böyle asimile edilmiştir.

not: türk: türkiye topraklarında doğmuş, büyümüş, vatandaşlık almış türk, kırgız, laz, çerkez, kürt, vb.
  • 6-7 eylül’de taşla sopayla alınan sokakların nargileyle kaybedilmesi olayıdır.

istanbul’da çok yere üzülürüm de en çok taksim içimi acıtır.
  • taksim ruhunu kaybetti. 2 sene öncesinde bile bazı mekanlara gidip takılabiliyorduk. artık tamamen kaybedilmiş durumda.
  • cahilin biri cumhuriyet tarihinin en büyük ayıbı 6-7 eylül'ü taşla sopayla alınan diye nitelemiş. orada yaşayan rum da türk'tü. kim olduğu bilinmez cahil kalabalık tarafından iş yerleri kundaklandı. onlardan boşalan o hanlar iş yerleri yıllarca sahipsiz kaldı, yıllarca mafya tarafından gasp edildi. gasp edenler para nerdeyse onlara hizmet edecekti ya ne bekliyodunuz.
  • istanbulun bir güney avrupa şehrinden ortadoğu şehrine dönüşmesini en iyi beyoğlunda izleyebilirsiniz.
    madrid ayarında aldıkları şehri kaos içinde bir ortadoğu şehri olarak bıraktılar.
    çok yazık oldu.
  • 6-7 eylül olaylarına konuyu getiren yazar arkadaşı tebrik ediyorum. ben araplar'la yaşayacağıma milyon kere rumlar'la yunanlı'larla yaşmayı tercih ederim. hatta biraz daha ileriye getireyim. comar tabir edilen kitleyi bile yunan'lılara tercih etmem. yani yunanlılarla yaşamak isterim
    yunan'lılar medeniyetti icat eden milletir. araplar ise medeniyettin içine eden milletir.
    her zaman verdiğim örneği yine yazıyorum. elinizde 4 yaşında bir kız var. yolcu edeceksiniz. iki otobüs var. otobüstün birinde yunan'lılar öteksinde cübbeli kara çarşaflı, sakallı araplar var. kızı hangi otobüs ile yolcu etmek istersiniz.