şükela:  tümü | bugün
 • banu alkan'in ben cok guzelim, 45 kiloyum, incelikten olecegim demesi gibi karsindakine pes demekten baska bir secenek birakmadan kesin beyanatlar vermek, durumdan siyrildigini ve/veya karsisindakini kandirdigini dusunmek mesela...ne ucuz-etkili, boyle aspirin gibi bir taktiktir..
  ta cocuklukta bilenir, ne olursa olsun "ben yapmadim"in alti israrla cizilir.
  gormedim duymadim bilmiyorum maymunlarinda da vardir..
  insanin dogasinda vardir..
  en eski en ucuz en cabuk pacayi siyirma cabasinin urunudur..
 • milliyet gazetesinin spor sayfalari iptal edilip yerine konan 12 sayfalik ektir.. ama istanbul ankara disina cikildiginda gorulur ki 3 sayfa spor gazetenin arka sayfalarinda, kalan 10 sayfalik taktik de bir nevi fotomac taklidi ek olarak yaninda verilmektedir.. garip istir vesselam
 • stratejiyle karıştırılan kavram.
  taktik, bir şeyi başarmak için yapılanlar
  strateji, bütün bunların planıdır.

  daha detaylı görmek içün;
  http://en.wikipedia.org/wiki/tactic
 • kaşla göz arasında yayınına son verilen gazete eki.

  bu örnekle türk basını, dünyadaki en istikrarsız; maymun iştahlı; sabırsız; marka oluşturmaktan aciz sektörlerden biri olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

  (bkz: türk medyası)
 • ugur meleke'nin fazlasiyla hazirlikli geldigi verdigi istatistikler ve bilgilerden belli olan, ridvan dilmen'in oldukca dolgun futbol bilgisine ragmen nedense pek hazirlikli gelmedigi, kimin kiminle oynadigini, nerde oynadigini program sirasinda digerlerine sorarak ogrendigi, okay karacan'in futbolun guzel yuzlerini on plana cikarmaya calistigi, program icinde fazla dile getirilmese de ridvan'in bazen "bu mactan kacinilmali" yorumlarindan anlasildigi uzere aslinda iddaa oynayanlari hedef kitle olarak secen bir spor programi. aksi dusunuldugunde futbol izleyicisinin zevkli olmasi muhtemel herhangi bir mactan kacinmasi akla mantikli gelmiyor. programda futbolun ozellikle teknik konulari soz konusu oldugunda uc kisinin de katkida bulundugu anlarda bazen dolu dolu futbol konusuluyor ki tadından da yenmiyor, o ayrı.
 • bengü nün son albümünün ismi.
 • büyük ihtimalle "topu topu yedi nota var kaç farklı şarkı yapılabilir ki?!" vecizesinin yaratıcısından, tuvalette ıkınırken ilhamı gelmiş, tuvaletten çıktıktan sonra sözleri ordan burdan toplama ile (deyimler sözlüğü vs.) yapılmış mükemmel bir şarkı. dinlemeyin, dinlettirmeyin, zira şarkı zehirlenmesi yaşayabilir / yaşatabilirsiniz.. *

  bak taktik yaptırtma bana
  bilirsin ben alasını yaparım
  öyle saf geldim ben sana
  ihtiyaç olursa raydan çıkarım

  karpuz kabuğunu getirtme aklıma *
  çıkmaz yoldan yol yaratırım
  tavana vuran yeri dibe vurdururum
  haberin olmaz aranan olurum
 • "karpuz kabuğunu getirtme aklıma" gibi sözlere sahip bengü şarkısı.

  hangi insan kendini şarkı sözü yazayım derken eşek yerine sokar anlayabilmiş değilim. yavrucum, madem deyimlerden bihabersin yazma.

  utanmadan bir de albüme ismini vermişler.

  (bkz: türkçe fakiri şarkı sözü yazarı)
 • aynen stratejiler gibi bir plan türü olup stratejilerin uygulanması sürecinde karşılaşılan rekabete ve değişen şartlara uygun olarak yapılan dinamik ve daha kısa dönemleri kapsayan, genellikle nihai sonuca odaklı olmayan ama olası rakip davranışlarını dikkate alan faaliyetler ve kararlardır.

  stratejinin bir parçasıdır. taktik uygulama sırasında saptanabilir, stratejiye oranla daha özel fikirlerin uygulanmasıdır. bir örnek verelim kafamızda daha iyi kalsın; a şirketi belirlediği strateji sonucu b şirketine hisselerinin belirli bir kısmını satmayı planlamaktadır ama taktik icabı belirli bir zaman başka şirketlere kur yapar daha sonra tekrar b şirketine dönerek nihai sonuca ulaşabilir.
 • yunanca -tax- (düzenleme) kökünden gelir. ilk olarak askeri anlamda kullanılmıştır. askerlerin ve diğer savaş araçlarının düzenlenmesiyle alakalıdır. stratejiden farkı daha kısa süreli olmasıdır. stratejiyi sürdürmek için çeşitli taktikler kullanılır. yunanca aslı taktikós'tur