• 10 haziran tarihli takvim gazetesinin kapak sayfasında vuku bulmuş olan olaydır. der spiegel; 9 haziran 2018 tarihli sayısında rusya devlet başkanı putin, abd devlet başkanı trump, çin devlet başkanı şin cinping ve cumhurbaşkanı erdoğan'ın fotoğraflarını "çağın otokratları" başlığıyla kapağına taşıdı. bildiğiniz gibi otokrat; dikta despot, zora anlamlarına geliyor. kapaktaki yazılanları anlayamayan takvim gazetesi de bunu ana sayfasından vererek; "merkel'i değil, erdoğan'ı kapağına taşıdı" diyerek haberi övdü.

takvim kapağı

der spiegel kapak

(bkz: otokrasi)

edit: moderasyon başlıktaki "erdoğan'a" sözünü "erdoğan'ı" olarak düzeltirse sevinirim.

edit2: erdoğan da, kocaeli’de düzenlenen mitingde, “almanların bir dergisi var, kapağa 4 resim koymuş bir tanesi de benim. 'dünyayı şekillendiren liderler' demiş. elhamdülillah. bu milletin evladı olarak bu hizmeti son nefesimize kadar devam ettireceğiz” diyerek selam çakmıştır takvim gazetesinin bu haberine. la bu ne saçma sapan bir memlekettir arkadaş.
  • liyakat her yerde lazım ve herkese lazım.
    gazeteci olsaydım eğer meslektaşlarım adına utanırdım.
    herkes almanca bilmek zorunda değil ama haber olarak kullandığın konuya kaynak gösterdiğin dergiyi en azından bir çevirmene gösterseydin bilader, ki her 10 kişiden birisi zaten almanca biliyor ortamlarda, ki özellikle de gazete binasında mutlaka vardır.
  • "...24 haziran'da erodğan'ın çıkacağını tahmin eden der spiegel de cumhurbaşkanı'nı trump, putin, cinping ile kapağa taşıdı, yeni dünyayı işte bu liderler kuracak yorumunu yaptı."

bakın bu kapağı gazeteye taşıyıp, açık saçık yalan dolan şeyler yazıp bundan hiç utanmayan gazeteci müsveddeleri kesinlikle cahil değildir, kandırılmış değildir, beyni yıkanmış değildir.

bu saf kötülüktür.

türkiye cumhuriyet, tarihi boyunca bu kadar kötü adamı bir arada görmedi. bu sadece miniminnacık bir ölçekteki görüntüsü.
  • aktrol gazetenin bakis acisina karsi acilmis misilleme bakis acisi basliktir.
  • ya o degil de takvim gazetesine gore emeklinin maaslarina surekli zam gelmesi.

(bkz: takvim ve güneş'in emekliye her gün müjde vermesi)
  • birisi rte dahil şu akplilere otokratın diktatörün kibarcası olduğunu açıklasın, dünyaya rezil oluyoruz.
  • ağaçla röportaj yapan akıllıların * çalıştığı gazetede normaldir böyle ufak hatalar !
  • takvim gazetesinde eskiden ne güzel bikinili ablalar olurdu ,arkada sayfada,master class yapardık.özledim o günleri
  • torbacısının oyununa gelmiş editörün hatasıdır. basmış sentetiği.
  • bozuk saat günde iki defa doğruyu gösterir atasözünü haklı çıkarmamıştır. adamlar "erdoğan için böyle diyürlar..." demiyor ki; "yeni dünya liderleri arasında gösteriliyor." diyor - yani erdoğan'ın mitinginde dediğini aynen ana sayfaya taşımışlar.
hesabın var mı? giriş yap