şükela:  tümü | bugün
  • talat bulut özelinde değil genel olarak bu sektörde oyuncular sette etraftaki hoş hatunlarla oynaşmaya meyillidir. mesela gül gül öldüğünüz bir komedyen karavanında kostümcüsüne sikimi tutar mısın biraz diyebilir. bu tür olaylar çok yaygındır. bunu istediğiniz set çalışanına sorun. ışıkçı, yardımcı, asistan tayfanın çoğu yavşağın önde gideni olduğu için "küçük öpücük" durumlarında oyuncular karşı koyma ile karşılaşmaz ve böyle bir tepki gelince daldan düşmüşe döner.

türk dizisi izlemeyin, 3. sınıf türk filmi izlemeyin.
  • "on yıl sonra google'a adını yazınca bunlar çıkacak, bu kızla kim evlenir bundan sonra?" demiş, yaşanan olayla ilgili.

bir siktirin gidin arkadaş ya. yapmadıysan, insan gibi kendini savun ama bak hala korkutma peşindesin. kız şimdi bitti işte evlenemeyecek hahaha. tacizci andropoz.
  • pakistanlı oyuncu. değilse çok şaşırırım.
  • kostüm asistanına taciz iddialarından sonra duymayan kalmasın adlı magazin programına bağlanıp

"kız ben bu ülkede kadın haklarını savunup, kahraman olacağım diyormuş"

"bu kız ileride nasıl evlenecek"

"taciz nedir onu öğrensinler önce. sarılıp öpüyorum. taciz değil bu."

gibi saçma sapan açıklamalar yapan oyuncu.

kızı taciz etmiş olsun veya olmasın. bu adamın kafası normal çalışmıyor. kendini savunmaya çalışırken kurduğu cümleler bile çok tuhaf.

bilen bilir. setlerde taciz olayı çok sık yaşanır. bir yerlere gelmek için insanların yönetmenle onunla bununla yatması veya işini kaybetmemek, devam etmek için tacize göz yumması çok yaygın. setlerde, basın yayın kuruluşlarında o kadar yaygındır ki bu, artık normalleşmiştir. herkes bilir ama kimse ses çıkarmaz. bir cesur kız çıkıp sesini çıkarana kadar da herkes üç maymunu oynar.

bu adam yapmış mıdır, yapmamış mıdır bilemem ama açıklamaları çok mide bulandırıcı. zihniyetini ortaya koydu. tacizin ne anlama geldiğini bilmeyen asıl kendisi. bir insana sarılıp, öperseniz bu tacizdir. nokta. dudağından öpmen de şart değil. işyerinde senin için çalışan insanları, senin arkadaşın dahi olmayan insanları niye öpüyorsun? hem de kızın yaşındalar.

ünlü olmaya çalışıyor falan diyor bir de. o kız ünlü olmak istese seninle ilişkiye girmeye çalışırdı. senin bağlantılarını kullanıp bir yerlere gelmeye çalışırdı. o kıza bundan sonra kostüm danışmanı olarak iş verecek set sayısı çok azdır. çünkü sektörde taciz gırla. sesini çıkaracak, hakkını savunup, tacize karşı gelecek kızı napsınlar?!

anlamadığım şey sektöre kıyısından köşesinden şahit olmuş her kişi, her ünlü bilir tüm bunları. neden herkes bir şaşırmış havalarında onu anlamadım. sanki herkes çok saygılı, taciz desen hiç yok gibi. herkes biliyor ama kimse konuşmuyor. konuşanı da susturma, sindirme çabası. bir de bunu kadınlar yapıyor. twitterda, instagramda falan yorumları okuyorum da özellikle de kadınlar kızı suçluyor. bir de adama komplo düzenlemişler de siyasi duruşundan ötürü falan. geçin bunları geçin!
  • şu yukarıdaki entryleri okuyunca insan şaşırıp kalıyor. yahu siz hangi akılla tacizci profilinin çoluk çoçuğu olmayan, mümkünse bekar, genç, kimse tarafından sevilmeyen, it kopuk tipli adamlardan ibaret olduğu sonucuna varıyorsunuz??? ne alakası var?? yahu kendi öz çocuğuna bu işi yapan adam var dünyada!

özetle salak salak konuşmayın. biri de o kadar tanınmış adam yemeğe çağırır, mesaj atar yazmış. taciz ne demek hiç fikri yok bu insanların. hayır dünya yıkıldı harvey weinstein olayıyla. bu adamın gücü karşısında talat bulut herhalde karınca kadar kalıyor. okumadınız mı neler yaptığını, nasıl yaptığını??

talat bulut yapmıştır yapmamıştır bilmiyorum. yargı karar verir. ama yargı yukarıdakileri dikkate alıp karar vermez.
  • 19 yasindaki biri hakkinda agza alinmayacak bir cumleye imza atti. bu kizla kim evlenir kim evlenmez o konu senin haddin degil..sen kimsin ya? sen nasil genc bir kizin gururuyla namusuyla ilgili boyle atip tutabilirsin? sana ne kimin evleneceginden. ne hakla boyle bir cumle kurabiliyorsun? ha kizin iddiasi dogrudur yalandir bilemem ama bu savunma direkt itiraf gibi. tam suclu psikolojisi. ekranlarda yurtdisindaki kizimin psikolojisi diye aglanacagina once baska insanlara emekcilere kadinlara insan gibi davran. bu kizla kim evlenir ne demek ???????? bu cumleyi kamuoyuna cikip aciklaman lazim.
  • talat bulut-bu kızla kim evlenir?

--- spoiler ---

10 yıl sonra google’a girdiğinde onun da adı çıkacak. kim evlenir artık bu kızla? kızlar kıyafet getirirler, beğenmediğim de yine düzgün konuşuyorum. güzel bir şey yaptıklarında ‘aferin’ deyip yanaklarından öpüyorum.
    --- spoiler ---

evlilik meselesindeki derdini anlayamadım ama sen ne hakla milleti yanağından öpüyorsun? onların ses çıkarmıyor oluşları senin onları öpmeni meşru mu kılar? bir patron kaç yaşında olursa olsun işçisinin işini beğendiğini onu öperek mi gösterir? bu nasıl bir tepkiye ve algıya yol açar?
    olay doğru olabilir de olmayabilir de. zira bunlar çok hassas konular. kadının biri çıkıp 'beni taciz etti' dedi diye adama tacizci diyecek halim yok. ama aferin deyip yanak öpmek ne demek? bir de kimseyle mıç mıç değilim demiş. kardeş hem milleti işini beğendiğin gerekçesiyle öptüğünü söyleyip hem de mıç mıç değilim demek nasıl bir düşünce yapısının ürünü? mıç mıçlık şartını sağlamak için illa ağzını eğerek millete bebeğim aşkım falan mı demek gerekiyor?
    bu arada sakın 'kaç yaşında adam e kızlar da genç hatta kendi kızından bile küçük işte küçük gördüğü için öpüyordur' diye mesaj atmayın. hatta bu ihtimali düşünmeyin bile zira çok absürt. bu tip şeylere hala inanmıyorsunuzdur diye ümit ediyorum.
  • öncelikle bir olayın taciz sayılması için tecavüz olması gerektiğini düşünen şuursuzlar mevcut ve potansiyel tacizcileri savunmaya devam edebilir. yıllardır sinema reklam televizyon piyasasında çalışırım. üstteki entryde bize yakıştırılan 'yavşaklık ve gevşeklik' üzerine diyorum ki, ben ve tüm sinema sektörü çalışanları bu işi para kazanmak için yapıyoruz. sizler nasıl öğretmen, doktor, mühendis, müzisyenseniz biz de set işçisiyiz. herhangi bir farkımız yok. bu saçma salak ithamda bulunan yazarın profiline girildiğinde acun yarışmalarında boy göstermeye çalıştığını zaten görebiliyoruz. o yüzden gülüp geçiyorum.
    biz henüz aklımızı ve vicdanımızı kaybetmedik. sektördeki yanlışların düzeltilmesi için hep birlikte çalışıyoruz. o yanlış ister taciz olsun, ister sigorta yapılmaması olsun, ister ödemelerin aksaması olsun biz birbirimize destek olmaya çalışıyoruz.
    olay mahkeme aşamasında. sonucunu hep birlikte görürüz. tüm bunları geçelim canlı yayınlara bağlanıp 'bu kızla bir daha kim evlenir' diyen bir adamın savunulacak nesi var şu an? bu zihniyetin tükenip gitmesi gereken yerde sırf oyuncu diye göklere çıkarılmasını anlayamıyorum. anlayamayacağım.
  • instagramında devamlı alevi deyişlerini kullanarak kendini savunmaya çalışan adam. alevi deyişleriyle senin taciz davanın ne alakası var? buna resmen aleviliği kullanmak denir.

böyle hassas bir sürece deyişlerin, türkülerin alet edilmesinden son derece rahatsızım. daha da yazardım ya neyse.
  • olay patlak verdiğinde kendisini hiçte iyi savunmamıştı. böyle bir olay asla yaşanmadı. en ufak tacizde bulunmadım diyememişti. ben herkesi sarılıp, öperim. bunu herkes bilir. ben de bir babayım benimde kızım var gibi alakasız abuk sabuk şeyler ile kendini savundu. şimdi bu adam mahkemede beraat etse de beraber çalıştığı insanlar işin aslını zaten biliyor. arkasından konuşurlerken kim bilir neler diyorlar. tahminim sette kimse sohbetlerine dahil etmiyor. hatta yüzüne bakmıyordur.