şükela   tümü | bugün
  • (bkz: devrim ilacı)
  • su ile belli oranda karıştırıldığında biber gazına karşı bayağı etkili olan ilaç. son 3, 5 günde ismi çok duyuldu.
  • allah bulandan razı olsun, biraz yakıyor ama gazın etkisini de hiç ediyor. bunu spreylere doldurup yüzümüze gözümüze sıkandan da allah ayrıca razı olsun. biz sırf su şişesine doldurmuştuk öyle daha az kullanışlıydı.
  • sanırım iki akşam önce mutluluğu onda buldum. büyüksün talcid, cansın talcid.
  • cuma akşamı tanıştım bu mucize ile, taksim metrodan iner inmez daha maskeleri takmamıza fırsat bulmadan atmışlardı biber gazını, metro son çıkışta köşede duran güvenlik görevlisi cam sil şişesinin içine koymuş şifa kaynağımızı.. gelin dedi direk yüzümüzü sıktı,
    allam dedim sana geliyorum, nasıl bir rahatlama nasıl bir huzur anlatamam !
    o anda taptım talcide ve kurtarıcımız olan güvenlik görevlisine..
    sonrasında mı ? vücut bağışıklık kazandı yarım limon ile geceyi sabahladık,
    limonun hakkını da unutmamalı yüzünüze sürdüğünüz anda fresh bir tazelenme oluyor, gençleşiyor güzelleşiyorsunuz biber gazından sonra...
    limonu koşarken hem yedim, hem yüzüme sürdüm, severek kullanıyoruz
  • su değil süt ile karıştırınca daha etkili oluyor biber gazına karşı. sulu olanda sürdükten sonra yanma hisi bir süre çoğalıp azalıyor, süt ile direk azalıyor gibi geldi bana.
  • nane şekerinden daha ucuzdur.aynı işi görür.nane şekeri gibi kolanın içine atılabilir ilginç oluyor.
  • 'ölüyorum' dediğin an da hayata tutunmanı sağlar.
  • yakında geri ödeme listesinden çıkartılacağından korktuğum ilaç.
  • hayat kurtarıcı. aynı miktarlarda talcid+süt karışımı biber gazının etkisini anında geçiren bir mucize.

sütü çok seviyordum artık talcid'li sütü daha çok seviyorum.