1. başucu kitabım yok ama başucu talcidim var. bunca yıl sıkıntısız sorunsuz gül gibi geçinip gittiğim midem bana küçük oyunlar yapmaya başladı son zamanlarda. daha önce tanışmamıştık kendisiyle, ta ki aşık olduğum kişi karşımda kıtır kıtır yiyip bi tane de bana verene kadar. gel de daha çok sevme. talcidi yani.
  2. okunuşu hakkında birçok rivayet bulunan ilaç. bazıları yazıldığı gibi okurken bazıları "c" harfini "s" olarak telaffuz eder. doğru okunuşu da "talsid"tir. yaşanmış bir olay:

x kişisi mide yangını yaşamaktadır ve şehirler arası otobüstedir. muavin çağrılır ve sorulur:

x: talsid (c harfi s olarak telaffuz edilmiştir) var mı?
    muavin: talcid (yazıldığı gibi telaffuz eder) mi demek istediniz?
    x: evet var mı?
    muavin: yok

mola yerinde market görevlisine

x: talsid var mı?
    marke g: talcid mi demek istediniz?
    x: evet var mı?
    market g: yok malesef.

restorandaki bir garsona:

x: talsid bulunur mu acaba?
    garson: talcid mi yok abla...

ve son olarak kasiyere lanet olsun diyerek

x: talcid var mı? (herkes gibi telaffuz etmeye karar vererek)
    kasiyer: talsid demek istediniz herhalde?
    x: allah belanızı versin. istemiyorum....!!!!
  3. biber gazına birebirdir. yarı yarıya suyla karıştırıp spreye doldurun tadından yenmez.. rennie de işe yarar..
  4. su ile belli oranda karıştırıldığında biber gazına karşı bayağı etkili olan ilaç. son 3, 5 günde ismi çok duyuldu.
  5. allah bulandan razı olsun, biraz yakıyor ama gazın etkisini de hiç ediyor. bunu spreylere doldurup yüzümüze gözümüze sıkandan da allah ayrıca razı olsun. biz sırf su şişesine doldurmuştuk öyle daha az kullanışlıydı.