şükela:  tümü | bugün
  • borderlands serisi hastası olarak beni heyecanlandıran oyundur. bombastik bir şeyler geliyor denmiş. doğrudur.
  • böyle bir şeyin yapılıyor olması iyi olmuş. borderlands güzel aksiyon oyunu olmasının üzerine güzel setting'i de olan, yığınla hikaye çıkarılabilecek bir seri zira.

trailer'ı eğlenceliymiş: https://www.youtube.com/watch?v=_0od_savz7a
  • bence game of thrones oyununa göre çok daha güzel olmuş oyun. oyun eleştirmenleri de hemfikir görünüyor. inanılmaz eğlenceli bir atmosfer oluşturulmuş. fiyatı da gayet uygun. diğer episodeları merakla bekliyorum.
  • 2. bölümde de telltales + borderlands işbirliği muhteşem bir iş çıkarmış.

eğlenceli, akıcı ve sizi oyun oynuyor gibi değil, bir filmin içindeymiş gibi hissettiren karar anları çok başarılı.
  • "telltale games will remember that"in ardından 2.bölümde de creditsi geçince

--- spoiler ---

oh really,again ? this people worked very hard for this !

--- spoiler ---
  • bana sırf göndermeleri anlayayım diye oturup hiç oynamadığım borderlands oyununu oynattıran interaktif dizi. öyle de hastasıyım telltales'in işlerinin. aynı firmanın diğer oyunların hikayelerinin aksine bu çok çok eğlenceli olmuş. bazı bölümlerde o kadar güldüm ki ara vermek zorunda kaldım kendime gelmek için. 3. bölümü oynayanlar rhys ve sasha arasında kopmak üzere olan köprüye asılıyken geçen diyaloğu hatırlarlar mesela. aklıma geldikçe gülüyorum.

yalnız senaryo ve atmosfer konusunda rüştünü the walking dead the game ile ispatlayan telltales bu kez kurgu konusunda da aşmış. baya baya şahane bir film olmuş bu.
  • her bölümü heyecanla beklenen bir oyun. sıradaki bölümü son olacak. maskeli adamın kim olduğunu merak ediyoruz. lance personeli olabilir.
  • neden hakkında bu kadar az entry girildiğini anlayamadığım nefis telltale games oyunu.

the walking dead the game'deki gerilim, the wolf among us'daki gizem bu oyunda yerini daha mizah ağırlıklı bir macera havasına bırakmış, ki borderlands serisi de bana göre başarısının önemli bir payını mizah-aksiyon dengesini mükemmel kurmasına borçluyken telltale'ın da bunu hiç bozmadan kendi dokunuşunu eklemesi sonucu ortaya mükemmel bir ürün çıkmış.

hikaye anlatılırken kullanılan in medias res tekniği de oynanışa oldukça güzel uymuş.

sezon finalini heyecanla bekliyoruz.
  • akıyor, akıyor, akıyor.
    telltale'ın başyapıtı olmuş diyebilirim, hele game of thrones'la dönüşümlü oynayınca etkisini iyice artırıyor. daha önce bahsedildiği gibi aksiyon-mizah dengesi de gayet iyi. her karaktere inanılmaz ısındım, loader bot'a bile. merak içinde oynuyorum.

edit: episode 4 i-na-nıl-maz bitti, 5. bölüm bir an önce gelsin artık!
  • bugün final bölümü çıkacak.

yıllar önce stephen kingin meşhur yeşil yol dizisinin fasikül olarak çıktığı dönemlerde son sayıların çıkacağı zaman bu kadar heyecanlanmıştım herhalde.

hyperion müdür koltuğuna seve seve oturdum, kolay kolay kalkmam ama handsome jack zorla kaldırtacak gibi. nihayetinde maskeli adamla beraber yollardayız.

maskeli adam kim sorusunun da cevabını bulacağız. karakterleri tanıyan biri olduğu kesin, ama bu saatten sonra kızın babası, vasquez vs çıkarsa içim acır. çok daha epik bir şeyler bekliyorum.

edit: konuşursam çok canlar yanar. muhteşem bir ayak oyunu yapmışlar. ayakta alkışladım şerefsizim.