şükela:  tümü | bugün
  • türkçeyi çok kaliteli kullanıyor, favori editörlerim arasında.
  • oyunlar hakkında engin bilgiye sahip olan ve yaptığı işten zevk alan gamer.
  • (bkz: adamın dibi)
  • oyunların video incelemelerini adeta hissederek anlatan editör. yeni çıkan oyunları sanki çok sevdiği bir kitaptan bir bölüm okuyormuşçasına anlatmakta... türkçeyi telafuzu, kelimlere yaptığı vurguların onda birini tv' de yapan kimse yok herhalde. merak ettiğim şey böyle güzel bir sese sahipken, neden seslendirme ya da sunuculuk yapmıyor acaba? oyun editörlüğü yeterince vaktini alıyor olmalı. neyse, keyifle takip ediyoruz efenim.
  • video oyunları odaklı yayıncılıkta bayrağı bir gün sinan akkol abiden devralıp ileriye taşıyacak genç yetenek.
  • tanıdığıma çok memnun olduğum, aynı tatlıya çatal sallamışlığım olan adamın hası. oyun oynarken kendinden geçmesi bir yana, konuşurken bile kendime çok benzettiğim için kuzenim, kardeşim gibi görürüm kendisini.
  • biraz önce yayında sohbet tatlı tatlı giderken bölüm sonu canavar adlı oyun sitesinden ayrıldığını ve son yayını olduğunu açıkladı. siteyi ve kendisini takip eden şahsımı üzdü.
  • bölüm sonu canavarı'ndan hiç beklenmedik bir anda, üstelik keyifli bir canlı yayının ardından ayrıldığını açıklamasıyla üzmüştür. uzun bir süre 'şakaydı' yapmasını bekledim ama son derece ciddiymiş. ayrılığın kendi kararı olduğunu söyledi... sanırım yakında nereye gideceğini de açıklar. tahminimce oyungezer'e geçecek. gökhan'la olan muhabbetlerini özletecek.
  • ilk başta bölüm sonu canavarı' ndan ayrıldığını duyduğumda üzülmüş olsam da, artık eskisi gibi verimli olmadığını düşündüğüm için ayrılma kararını desteklediğim editör.

bunun sebebi ise, eskiden o güzel sesi ve türkçesi ile ağırlık verdiği oyun incelemelerini artık hiç yapmıyor oluşuydu. sırf onun incelemeleri için girdiğim bir sitenin ağırlığını oyun oynanış videolarına vermesi ilginç olmaktan uzak. çünkü bunu yapan tonla youtube kanalı var. umarım ilerleyen zamanda yer alacağı yeni işinde incelemelerine kaldığı yerden devam eder. yolu açık olsun.
  • şöyle bir açıklama yaptı facebook hesabından :

arkadaşlar merhaba,

bir iki gün gecikmeli olsa da nihayet açıklama yazmak için kafamı toparlama şansı bulabildim. bazı arkadaşlar hem canlı yayın hem de maalesef istemeyerek katılamadığım son yayınlanan 2si1’den biliyorlardır; 7 yıllık bölüm sonu canavarı yolcuğunun sonuna geldim geçtiğimiz hafta itibariyle. dile kolay! açıldığı mayıs 2009 tarihinden bugüne kadar içinde bulunduğum bu evden ayrılıyorum.

ben babalık duygusunu tatmadım. ama ne demek olduğunu az çok bsc ile yaşadığıma inanıyorum. belki de çok duygusal bir insan olduğum için abartıyorum :) bsc’yi asla bir “iş yeri” olarak görmedim. bsc, dostun olmadığı düşmanca bir dünyada oyunlara sığınış hikayemi anlatabildiğim bir sahne, bir yuva, ailemin değerli bir üyesiydi.

“zalim ve kıyıcı bir gerçekten kurtulmanın tek çaresi, reel dünyadan kitaplara sığınmak.” der cemil meriç bir sözünde. ben 93 yılında oyunlara sığındım. bu kadar önemsediğim bir şeyi de gece, gündüz, haftasonu, başı, fazla mesai gibi kavramlardan uzakta, kimi zaman ailemden çaldığım zamanı da kullanarak her yaptığım işte en iyisini, en güzelini vermeye çalıştığımın altını çizmek isterim. bana sunulan güzel imkanlar ve fırsatlar dahilinde hep yeni, farklı ve taze kalmanın çabasını verdim. bu benim karşıma çıkmış harika, rüya gibi bir fırsattı ve hakkını vermek için elimden geleni yaptığıma inanıyorum. bu güçle insanların oyunlara bakış açısını değiştirebileceğime hep inanmışımdır. eğer bunu bir nebze dahi başarabildiysem, “altı üstü oyun işte” kalıbını kırabildiysem bu benim haklı gururum olacak.

her insan kadar hatamız, kusurumuz, yanlışlarımız olduğunu biliyorum. özür dilerim.

“neden?” sorusunun cevabı uzun ve karmaşık. karşıma çıkan bir fırsat doğrultusunda tamamen kendi isteğimle ayrıldım. ben bsc’ye verebileceğim her şeyi verdiğime inanıyorum. gönül isterdi ki bsc’ye farklı bir dinamizm kazandırma şansı elime geçmiş olsun. içimde hep bir ukte kalacak ve nasıl olacağını hiç öğrenemeyeceğim. beni tek üzen de bu. çalışma arkadaşlarıma bu mirası taşımada başarılar diliyor ve kendilerine güveniyorum. maalesef kaliteli işlerin karşılığı hiç yok bu memlekette.

yeni iş yerimle alakalı duyuruyu da en kısa sürede yapacağım.

lafı uzatmadan eklemek istediğim bir şey var: hiç bir zaman için kamera önünde farklı, kamera arkasında farklı bir kimlik takınmadım, hiç ihtiyaç duymadım. o yüzden oyundayız’larda cırlayan da, video incelemelerin hakkını vermeye çalışan da bendim. yani “ben” ben olarak hareket ettim. seviniyorum ki seven beni ben olduğum için; sevmeyen de beni ben olduğum için sevmemiştir. yani herkes mutlu :)

tüm bsc ekibine ve bu oluşumun gerçekleşmesine ön ayak olanlara teşekkür ederim. isim isim saymaya ihtiyaç duymuyorum bile.

ve tabii ki bizi her türlü yorumlarıyla bugüne taşıyan sizlere teşekkür ediyorum!

bazı çalışmalarıma yeni işimden imkan bulduğum müddetçe devam edeceğim. elimde yayın ve montaj yapacak gerekli ekipmanlar yok ama en kısa sürede toparlamaya çalışacağım.

bireysel olarak takip etmek isterseniz youtube ve twitch kanallarımı da açtım. aşağıdan ulaşabilirsiniz:

youtube: https://www.youtube.com/…l/uctr8kgurxoixp3o4jiwtxiq

twitch: https://www.twitch.tv/talhaaynaci

not : her zaman takipdeyim talha reyiz bunu bil , seni seviyoruz . benim adımda talha olduğu için ayrıca seviyorum seni .