şükela:  tümü | bugün
 • çok akıcı konuşan ve bilgisini gözüne gözüne sokmadan, sevdirerek anlatan rehber/tarihçidir.

  kendine ait sitesinde, bir çok video var. gezmiş kadar oluyorsunuz. (bkz: http://www.talhaugurluel.com/ )

  edit: ne desem şimdi?! yazık.
 • fırat kültür merkezinde öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen programda salonun üst katında oynamakta olan 3-4 cocuğu gürültü yaptıkları gerekçesiyle buram buram kapris kokan bir tavırla dışarı attıran killik derecesinde hassas kisidir.
  neymiş efendim konsantrasyonu bozuluyormus..mubarek beyin ameliyati yapiyor sanki.. rehberliğini sunumunu bilmem ama adamlık konusunda ciddi eksiklikleri var..
 • şu an semerkand tv'de sahur meclisi programında konuk, çok güzel sohbet ediyor osmanlı hakkında.
 • evinde bukalemun besleyen bir tarihçi.

  http://www.talhaugurluel.com/index.php?gt&mid=48
 • objektif bilgi veren, bonus olarak da bahsettiği konunun islamla bir bağlantısı varsa o bilgiyi de veren, bilgi bankası, muhteşem bir hafızaya sahip kişilik.
 • bilgi küpü tarihçi. tarihi ondan dinlerken sanırsınız ki o yüzyılda, o mekanlarda yaşıyorsunuz o anları, mekanları. tarihi okullarda onun gibi hocalardan dinlemeliydik. osmanlı'yı en iyi bildiğini, sadece bilmek yetmiyor bilgiyi güzel bir biçimde aktardığını da düşündüğüm yazar, aynı zamanda turist rehberi.

  eşiyle, çocuklarıyla ailecek bukalemunlara çok meraklılar. http://www.talhaugurluel.com/index.php?gt&mid=48
 • bilhassa beni uykusuz bırakan dün gece ki öteki gündemprogramından sonra mihmandarlığında öncelikle istanbul'u sonra sırasıyla mısır, suriye, italya ve bosna gezilerine gitmek istediğim sempatik ve bilgili insan. bi'de tabi önemlisi bi kaç farklı lensle birlikte canon 60d'ye kavuştuktan sonra.
 • bazen, çok bilmek yeterli olmuyor. bildiklerini anlatabilmek de önemlidir. bu adamı habertürk'te gördüm. gayet akıcı şekilde bildiklerini aktardı. uzun süre ekran başında merakla kendisini dinledim. hızlı hızlı ve anlaşılır olması en büyük artısı bence.
 • tarihi, "hepinizi bilgimle dövmek istiyorum" havasıyla değil "bilgimi sizlerle paylaşmak istiyorum" tadıyla anlatıyor. bu; çok bilen, çok çalışan, başarılı insanlarda nadir rastlanan ve değerli bir özellik.

  konudan konuya atlarken bir önceki mevzuya dair yarım kalmışlık hissi yaratmıyor, uzun açıklamalar arasına şak diye akla kazınabilecek cümleler sokarak dinleyicinin ilgisini canlı tutuyor...

  özet geçmek gerekirse; ağzından bal damlıyor.
 • bu kadar güzel anlatımı olan bir tarihçi ( asıl işi bu mu ondan da emin değilim ) görmedim dedirten kişi.

  dün gece esir etti beni kanal türk öteki gündem programına.

  hiç bir kibir ve iticilik yok, arkadaşın sana tarih anlatır gibi dinliyorsun . tarihe olan ilgimi hatırlattı bana.

  ilk fırsatta kitabını da alacağım ,adam gezmiş , görmüş , bulmuş edinmiş , emek ve para harcamış... geri dönsün ki adam yaşasın !