şükela:  tümü | bugün
  • ra s al ghul'un kızı olan talia,babası ile sevgilisi arasında kalmış alışılageldik "bahtsız sevgili" karakterinin batman efsanesi uyarlamasıdır.bruce wayne'e olan aşkı ne kadar büyük olsa da babasının verdiği mücadelenin haklılığına inanmışlığı sebebiyle her daim sevgilisini yüzüstü bırakır,iş bu sebeple batman kendisini ve sevgilisini defalarca nankör kedinin babasının gazabından korumuş,en sonunda dayanamayarak başından savmıştır.
  • batman filmleri arasında kendine the dark knight rises'da yer bulmuştur.
  • batmanın,catwoman ve kendisi ile ömrü boyunca aşık olduğu iki kadından biridir. damian wayne adında çocukları da olmuştur. talia'nın bruce'a olan karşı koyamadığı aşkı dünyayı ateşe verecek kadar büyüktür ama her zaman onun kendi kuralları ve prensiplerinden çıkmayarak, kendisi gibi düşünmemesi onu hep kahretmiştir, yeri geldiğinde düşman da edebilmiştir ama herşeyin sonucunda talia sadece ona kavuşabilmek istedi.

günümüz medyasında kendisine pek fazla yer verilmemiştir, the dark knight rises'ta nolan kendisine yer verse de, talia karakterinin hiç de doğru bir şekilde betimlendiğini düşünmüyorum. dc'nin resmi animasyon filmlerinde ise, tam da olması gerektiği gibidir. batman arkham city'de de hakkı verilmişti, rocksteady sonuçta.

yer aldığı film ve animasyonlar için:

(bkz: son of batman) animasyon
    (bkz: batman bad blood) animasyon
    (bkz: the dark knight rises) e zaten biliyorsunuz.
  • "beloved" demesine bile aşık olunacak kadındır. animated series'te bruce'un hayatındaki kadınlar arasında en iyisidir. babası ile batman arasında kalmıştır. bu ikilemde her zaman babasının ideolojisini seçer. nolan üçlemesinde hakkının yendiğini düşünüyorum. zaten nolan üçlemesinin sonunu hiç sevmem. ayrıca batman'in oğlu olan damian wayne'in annesidir. kalpsiz soğuk bir anne olmuştur. amacı bruce ve damian'ı kendi tarafına çekerek babasının hayali olan dünya kontrolünü ele geçirmektir.
  • iyi kalpli yazar.

(bkz: yardım sever insanlar)
  • zeki, iyi kalpli, kafa dengi bir yazardır. kendisine buradan iyilikleri için tebrikler ve teşekkürler sunarım.