şükela:  tümü | bugün
 • oliver stoneun filmlerinden. yıllar önce trtde "sırdaş radyo" ismiyle gösterilmişti. yanlış hatırlamıyorsam, geceleri bir radyoda milletin sıkıntılarını dinleyip cevaplar veren bir radyocunun başına bela olan bir dinleyici ile ilişkini anlatmakta idi*
 • eric bogosian'in oyunundan adaptasyondur, basrolunu de o oynar.
 • amerika "fikri" üzerine yapılmış en iyi üç beş filmden biridir bu. durağan anları öylesine beklentinin dışında iyileşir ki; duvara çarpmış gibi olursunuz. içeriden sorunsuz bir siyasi yelpaze, küresel aptallığın zirveden tutuşup dağı küçültmesi misali, içe işleyen tembel koyunları salınır yanmış çayırlara... çitlerin altından geçmeyi tercih eden bir kültürün; diğer tüm kültürleri domine ettiği bir yüzyılda-kuşkusuz türkiye için, içinde ve dışında türkiye geçmeyen en sırıtkan yapımlardan birinin, elinizi yakan boş tabağında-medyada akan karelere tutulmadan tek geçtiğiniz kırmızı ışık yanacaktır/son-da. kanalı değiştirmek için elinizin gölgesine doğru atıldığınız o anda. sesi ince bir çığlık gibi atletinize bulaşacaktır-texas/bushleaguer.

  semiz domuzlar gezegenlikten çıkartılan gezegenleri düşünürken.
 • clive owen'a çok benzeyen bir eric bogosian, scrubs'ın perry cox'ı olarak tanıdığımız john c mcginley ve her 5 amerikan filminin birinde bulunan alec baldwin'in oynadığı 1988 yapımı film. özellikle sonlara doğru başroldeki karakterin içini döktüğü sahne gerçekten etkileyici.
 • stone'un gözde ve kızgın yıllarında çektiği sakin ve az bilinen başyapıtı.
  bu sefer amerikan muhafazakarlığı ve milliyetçiliği var kameranın -veya namlunun- önünde...

  http://www.resetmagazine.net/…inema/talk-radio.html
 • amerikan muhafazakarliginin pinaridir. kimsenin takmayacagi sacma salak fikirler bu radyolarin programlariyla deger bulur. cok ciddi bir dinleyici kitlesi vardir. kamyonetiyle yayvan ve genis yollarinda gezen amerikalilar country music'le cosup talk radio'yla "yeah" "totally" seklinde bu salak fikirleri onaylarlar. bu adamlari bizdeki "iki bomba pkk'ya, uc tane israil'e at, bes bolucuyu de taksim'de sallandir, bak toror moror kaliyor mu?" adamciklarin radyo programi yapan halleridir.

  medyanin asiri derecede solcu oldugunu", geleneksel amerikan degerlerinin solcu ateist medya tarafindan yok edildigini, "amerika'nin butun ortadogu'yu temizlemesi gerektigi", "feminizm ve escinselligin amerika'yi yok olmaya goturdugu" v.b. konular vardir. rush limbaugh, glenn beck, michael savage, laura schlessinger en bilinen temsilcilerindendir.
 • stephen singular kaleminden çıkmış "talked to death: the life and murder of alan berg" kitabından uyarlanan 1988 yapımı "uçuk bir radyocu ve onun manyak dinleyicileri" türünden bir film.

  hayatın "güya" sorgulandığı o gece yarısı canlı radyo programlarından birini anlatıyor aslında. eric bogosian tarafından "çok iyi" bir oyunculuk performansıyla canlandırılan baş karakterin "hem bu düzenle sevişiyorum sonra da onu fahişelikle suçluyorum," gibi iğneleyici sözlerle süslediği o "ulvi" konuşma filmin noktasını iyi vurmuş.

  aklımda kalan ve filmi asıl "noktalayan" replik ise:
  - can i ask you something barry?
  - hit me!

  http://www.imdb.com/title/tt0096219/

  http://www.imdb.com/name/nm0802354/?ref_=tt_ov_wr
 • yahudilerin azimlerine hayran olma sebebini gösteren film.
 • güzel bir dandy warhols şarkısı. videosu da bir o kadar değişik.

  https://www.youtube.com/watch?v=67f7lixk9tw
 • okan bayulgen'in virgin radio'da haftaici her gun 18.00-20.00 arasi yaptigi program.

hesabın var mı? giriş yap