şükela:  tümü | bugün
 • oliver stoneun filmlerinden. yıllar önce trtde "sırdaş radyo" ismiyle gösterilmişti. yanlış hatırlamıyorsam, geceleri bir radyoda milletin sıkıntılarını dinleyip cevaplar veren bir radyocunun başına bela olan bir dinleyici ile ilişkini anlatmakta idi*
 • stone'un gözde ve kızgın yıllarında çektiği sakin ve az bilinen başyapıtı.
  bu sefer amerikan muhafazakarlığı ve milliyetçiliği var kameranın -veya namlunun- önünde...

  http://www.resetmagazine.net/…inema/talk-radio.html
 • okan bayulgen'in virgin radio'da haftaici her gun 18.00-20.00 arasi yaptigi program.
 • sergül kato nun konuk olması sayesinde öğrendiğim program. ayı gibi anıra anıra gülen bi kadın var yayında kulaklarımı sağır etti. neler olduğunu anlamaya çalışıyorum.
 • amerika "fikri" üzerine yapılmış en iyi üç beş filmden biridir bu. durağan anları öylesine beklentinin dışında iyileşir ki; duvara çarpmış gibi olursunuz. içeriden sorunsuz bir siyasi yelpaze, küresel aptallığın zirveden tutuşup dağı küçültmesi misali, içe işleyen tembel koyunları salınır yanmış çayırlara... çitlerin altından geçmeyi tercih eden bir kültürün; diğer tüm kültürleri domine ettiği bir yüzyılda-kuşkusuz türkiye için, içinde ve dışında türkiye geçmeyen en sırıtkan yapımlardan birinin, elinizi yakan boş tabağında-medyada akan karelere tutulmadan tek geçtiğiniz kırmızı ışık yanacaktır/son-da. kanalı değiştirmek için elinizin gölgesine doğru atıldığınız o anda. sesi ince bir çığlık gibi atletinize bulaşacaktır-texas/bushleaguer.

  semiz domuzlar gezegenlikten çıkartılan gezegenleri düşünürken.
 • amerikan muhafazakarliginin pinaridir. kimsenin takmayacagi sacma salak fikirler bu radyolarin programlariyla deger bulur. cok ciddi bir dinleyici kitlesi vardir. kamyonetiyle yayvan ve genis yollarinda gezen amerikalilar country music'le cosup talk radio'yla "yeah" "totally" seklinde bu salak fikirleri onaylarlar. bu adamlari bizdeki "iki bomba pkk'ya, uc tane israil'e at, bes bolucuyu de taksim'de sallandir, bak toror moror kaliyor mu?" adamciklarin radyo programi yapan halleridir.

  medyanin asiri derecede solcu oldugunu", geleneksel amerikan degerlerinin solcu ateist medya tarafindan yok edildigini, "amerika'nin butun ortadogu'yu temizlemesi gerektigi", "feminizm ve escinselligin amerika'yi yok olmaya goturdugu" v.b. konular vardir. rush limbaugh, glenn beck, michael savage, laura schlessinger en bilinen temsilcilerindendir.
 • okan bayülgen'in keşke haftaiçi her gün 18.00-20.00 arası yapmasa dediğim programı. aga ne boktan muhabbetler yapıyorsunuz ya. iş çıkışı eve gidene kadar tek zevkim 3 5 şarkı dinlemekti onu da boktan muhabbetlerle bitirdiniz. bir de dada'da eşantiyon olarak durması yetmiyormuş gibi yanına bu programda da burcu bakdur'u almış hey allahım. ne kadar kasarsanız kasın bu kızdan bir cacık olmayacak benden söylemesi.
 • okan bayülgen'in radyoda daha iyi olduğunu kanıtlayan program. televizyonculuğuna on basıyor. bu adam kesinlikle radyoda kalmalı.

  edit: bir de şu şarkı aralarına, "kısa bir reklamdan sonra beraberiz." demese şükela olacak.
 • okan bayulgen'in virgin radio'da burcu bakdur iticisiyle birlikte sundugu sıkıcı bir program. bazen trafikte denk gelindiginde dinlesem "ne pis geyigin varmis be okan." diyesim geliyor yemin ederim. bir de cakma saba tumer, burcu bakdur iticisinin anirma hallicesinden kahkahasi deli ediyor beni. pek tavsiye etmiyorum acikcasi bu programi, mecburiyette bile gideri yok.
 • akşamları eve gidene kadar bana eşlik eden okan bayülgen in sesini buğulu yaptığı, her kelimeyi 3 kez söylediği çok fazla baskın olduğu ki program onun burcu bakdur kim, kafayı seksle kırmış edasıyla konuları kırbaç, popo, beyin mıncıklaması gibi hedelerle dolu çok iyi bir radyocunun yapmış olduğu program.