şükela:  tümü | bugün
  • aşkum
  • son 5-6 senede hayatında -birçok alanda- gösterdiği ilerlemeyle ikinci dünya savaşı sonrası japon atılımlarını bile kıskandırabilecek hatun kişi.

(bkz: çocukluğunu bilirim)
  • resmi olarak mesut bahtiyar'a itelelediğimiz yazar. bir ömür sürsün umarım.
  • kendisi hemen hemen 3 senelik eşim olur. ondan önce de 2 senelik flörtümdür, helalimdir!

ama şu an hakkında entry girme sebebim bir gezi projemizi tanıtmak, anlatmak;

ben de bu "bol bol gezelim, eğlenelim" kafasındayım ama hem biraz üşengeç olduğumdan, hem iş nedeniyle çok sık tatile çıkamayacağımdan, hem tatil yapma fırsatım olduğunda babamın sağlık problemleri nedeniyle bunu çoğunlukla izmir'e ailemin yanına giderek değerlendirmek istediğimizden, hem de iki kişi çok sık tatile çıkmamızın bütçemizi aşacağından başaramıyorum. bir yandan da ne yazık ki benim hayata karşı sanem kadar büyük bir heyecanım yok. bir tatil programı yaptığımızda sanem bileti aldığımız günden, uçağa bineceğimiz güne kadar her gün nerelere gideceğimizi araştırırken, "offf sadece üç gün kaldı" diye heyecanlanırken bende böyle bir heyecan oluşmuyor. gidince mutlu oluyorum ama ikimizden birisi tatile çıkabilecekse bu kişinin sanem olması her açıdan daha mantıklı.

sanem sürekli "hadi şuraya gidelim? hadi buraya çok ucuza bilet buldum." diye başımın etini yerken aklıma bir proje geldi. "ben gelebileceğim zamanlar yine birlikte tatile çıkalım ama sen bana bağlı kalma." dedim. uzun zamandır aklımda, önceden planlamadan, bir anlık programla çıkacağım bir gezi programı vardı. hiçbir şeyi günler önceden planlamayı sevmediğimden boş kaldığım bir an, kafama estiği anda çıkabileceğim bir gezi programı çok az olan heyecanımı yükseltebilirdi. ama uzun zamandır aklımda olmasına rağmen bir kere bile bunu gerçekleştiremediğimi anladım ve bunu sanem'e uyarladım. benim bu hayalimi o hakkını vererek gerçekleştirebilir diye düşündüm.

plan şu;

- uçak bileti haftalar önceden alınamaz. ideal olan sabah kalkıp en ucuz yurtdışı biletini bulup hemen aynı gün oraya uçulur. ama bu kadar katı bir kural yerine 3-4 gün kala biletlere bakmaya başlanır ve bilet 3-4 gün önceden de alınabilir.

- ideal olan en ucuz olan yere gitmektir ama gidilecek yerde arkadaş olması, bilet dışında ucuza konaklama imkanları ile tatilin yine ucuza gelmesi vb. makul gerekçeler olursa en ucuz olmasa da yine de görece ucuz bir yere gidilebilir.

- gidilecek yerde en fazla 5 gün kalınabilir ama ideal olanı 2 tam gündür.

- gidilecek yerde bol bol dolaşılır, pineklenmez, değişik lezzetler denenir, farklı lokasyonlar keşfetmeye çalışılır.

- tüm gezi boyunca snapchat, instagram ve twitter için içerik üretililir ve paylaşılır. bunlar dışında daha uzun uzun çekimler de yapılır ve ilerde bunlar youtube için içerik olarak hazırlanır. ilgi çekici bir program yaratılması ümit edilir ve ilerde sponsor desteği de olursa tadından yenmez denir. bu olmasa bile en azından insanlarda "ben de alıp başımı gitmek, dünyayı keşfetmek istiyorum" istiyorum hissi yaratılabilinirse, benim gibi bir üşengeç bunları izleyip, parasını denkleştirip tatile çıkarsa sevinilir.

işte bu plan dahilinde gezi projemiz başladı. henüz bir isim falan koymadık. geçen hafta roma'daydı, bu hafta ise londra'da. açıkçası ilk haftaki gezisini çok beğenmedim, hem keşiflerini ilgi çekici bulmadım, hem videolarda henüz amatör olduğu için yapmacık olduğunu, hem de tatilini iyi yansıtacak video çekimleri yapamadığını düşündüm. ilk geziden elde ettiğimiz tecrübelerle ikinci gezi (londra) çok daha iyi geçiyor. bu sefer ben de izlerken orada olmak istedim. ilkini göre her açıdan daha başarılı bir gezide. kamera karşında tecrübesi olmayan birisi için çok zor iş ama şimdiden iyi oldu ki zamanla daha da iyi olacaktır.

takip etmek isteyenler için mahlası "talkingmia". her platformda mahlası bu ama ben mecranın doğasına uygunluk açısından snapchat paylaşımlarını takip etmenizi öneririm.

haydi hayırlı tıraşlar.
  • alkışlarla yaşıyorum'dan tanıdığımız mesut bahtiyar'ın eşi olan hanım ablamız. (benden 1-2 yaş büyük)

çocuk yapma konusunda düşüncelerini anlayışla karşılarım, geçen yıl evlenen kızkardeşim de (benden 11,5 ay küçük) üniversite ile işim bitmeden çocuk yapmayı düşünmüyor. (bahtiyar'ın mezun olduğu fakültede okusam da maalesef bayağı gerideyim) (editleme 9.8.16: kardeşim 2,5 aylık hamile)

yazlık gezi planı düşüncesine de gelirsek, kızkardeşim geçen yaz eşi ile motorla ufak bir türkiye turu'na çıkmış, gürcistan'dan batum'u da eksik etmemişti. bu turu yapmalarından önce demiryolu'nu önermiştim hatta, bahtiyar-mia çifti kızkardeşimin yapmadığı bu önerimi değerlendirebilirler.

yutub selebriti'den selamlar.
  • alkol gibi, her twiti sonrası en acıklı olay bile neşeli hale geliyor.

mesela düğüne giderken toka vermeyen kuaförü anlatmıştı aslında baktığında çok gerilim içeren bir olay ama twitleri beni gülme krizine sokmuştu. sadece bir kere elinin fotoğrafını çektiğinde korkmuştum onun dışında twitterı güzel yapan insanlardandır.

tanım: o ellerin kendine ait olup olmadığını merak ettiğim twitter fenosu.