şükela:  tümü | bugün soru sor
 • israil ordusu‘nun uyguladigi*, dunyanin en selektif yetistirme programlarindan biri. mezunlari arasinda fields madalyasi kazanmis veya harvard‘da teorik fizik prof.u olan cesit cesit adam vardir.

  --- alıntı ---

  18 yaşında ortaöğretimi bitirip ordu'ya katılacak tüm israillilerin, 1 yıl önce yani 11. sınıftan 12. sınıfa geçtikleri yaz mevsiminde yapılan genel ordu ön tespit sınavında, en başarılı %2'lik kısmı yani yaklaşık 2000 kişi ortaöğretim bittiğinde denemeye çağrılır.

  bunlar fizik ve matematikten oluşan oldukça zor bir sınava tabi tutulur. içlerinden en iyi sonuçları alan %10'luk kesim yani yaklaşık 200 kişi seçilir.

  bu 200 kişi yaz mevsiminde, askeri tesislerde çeşitli branşlardan ordu eğitmenlerinin sıkı gözetiminde 2 gün süren ağır bir kişilik ve yeterlilik testinden geçerler.

  sadece iq değil, karakter ve baskı testleri de yapılır. en önemlisi takım liderliğine bakılır. çünkü ilerde eğer elde tutabilirlerse, bu adaylardan seçilecek çeyrek dilim, israil ordusunun en tepelerine veya savunma projelerinin başına getirilme adayıdır.

  bu 200 kişinin yaklaşık 50'si testlerde başarıya ulaşır. o yılın jenerasyonunun verimine göre sayı değişmekte ve kesin kota koyulmamaktadır.

  yani her yıl ordu sınavına giren yaklaşık 80 bin kişi 50 kişiye indirgenir ve bunlar talpiot programına kabul edilirler.

  bu 50 talpion, programa başladıktan sonra kalite olarak tüm üniversitelerin ötesinde, farklı dalları birleştiren, yoğun uygulamalı, sıradışı bir eğitim alırlar. ileri seviye yabancı dil ve mühendislik eğitimi de verilir. 2. yıl sonunda süper beyinler arasında da %50 eleme yapılır ve programı bitirecek olan elitlerin de elitleri seçilir.

  bunu başarabilmek için birbirinden farklı görevleri yerine getirmeleri gerekir. bir tanesi sinyal analizi konusundaki reel görevleri yerine getirirken, bir diğeri saldırı helikopterinin yaydığı titreşim yüzünden sırt ağrısı çeken pilota yeni bir koltuk tasarlayıp sorununa çözüm bulur. görevli talpion, titreşimin insan bel kemiğine etkisini ölçer, pilota uygun koltuk tasarlayıp koltuğu helikopter simülatörüne yerleştirir ve titreşim etkisini ölçerek koltuğun sırtında delik açarak sorunu halleder. bir diğeri askeri iha projesinde görev alır. bir diğeri patlayıcı kimyasında görev yapar.

  toplantılarda organizasyon görevleri verilir. idari görevlerde test edilirler. arazide zeka ve beceri oyunları oynatılır. zamana karşı görevler verilir. görevin ortasında hedefler ve şartlar değiştirilir. talpion'un adapte olmasına ve uyum sağlayıp sağlayamadığına bakılır. program doğrudan mafat birimi çatısı altındadır.

  talpiot programı, 1979-2009 yılları arasındaki 30 yılda sadece 650 civarı mezun vermiştir.

  israil'in her savaşında, tek bir talpion'un %1 etkisi olduğu söylenir.

  programı başarıyla bitirenlerin bazılarına birim 8200'de* görev verilir ve 6 yıllık zorunlu hizmet görevine başlarlar. önemli bir kısmı yüksek rütbeli generaller olamadan idf'ten ayrılıp, orada terörist yakalamak için geliştirdikleri analiz, tespit ve çözüm yollarını, kurdukları siber güvenlik şirketine çevirirler ve küresel teknoloji devlerine hizmet vermeye başlarlar.

  program, israil'de sık sık tartışma konusu olmaktadır. her yıl 1 tugay askere yetebilecek bütçenin, 18 yaşındaki 50 velete ayrılması ve bu talpion'ların eğitim + 6 sene görev yaptıktan sonra milyoner olmak için ordudan kaçmaları parlamento'da dahi tartışılmaktadır.

  dünyada, astların üstlerle en fazla tartışabildiği, sahadaki 19-20 yaşındaki düşük rütbeli askere, tüm diğer ordulardan daha fazla sorumluluk ve yetkinin verildiği, takım komutanı olarak terör görevlerine yollandığı, 30'lu yaşlarda general olunabilen israil ordusu bile süper beyinlerini, disiplin kalıpları, devlet kurumu olma ve postal yüzünden tutamamakta, elinden kaçırmaktadır. sonuçta tüm orduların ortak sorunu.

  ha, komplo teorilerine bakarsak israil, bu talpionları bilerek teknoloji dünyasına salmakta ve onları sivil istihbaratçılar olarak kullanıp, sivil şirketler kurdurup sermaye sağlayarak, tüm dünyadaki kurumların altyapılarını gözetlemekte ve depolamakta. navigasyon şirketi kurarlar ''şehirlerimizin sokak sokak şemasını çıkarıyorlar'' denir. güvenlik şirketi kurarlar '' ağı, trafiği gözetliyo '' denir. antivirüs yazarlar '' hdd'yi söktü götürdü '' denir.

  gerçekte ise, talpiot programına kabul edilmiş birisine, israil veya silikon vadisi'nde iş başvurusu yaptığında teknoloji şirketlerinin, kendi girişimlerini kurmak istediklerinde ise tüm fonların kapısı açıktır."
  --- alıntı ---
 • gelecekte daha çok bahsi geçecek olan siyonist program.
 • özeti; ısrael abd'den teknoloji (ç)aliyor, bu teknolojiyi ruslara ve çinlere satıyor.

  trump america first diye yalan söyleye dursun. her daim israil çıkarları öndedir!

  ki bu türkiye ve suudi arabistan gibi müslüman bilinen ülkeler(diktatörlükler) için de geçerlidir.