• redd'in yeni çıkan albümü mükemmel boşluk'tan enfes bir şarkı.
    durağanlık ve hareketlilik arasındaki geçişler tam bir delilik içinde gerçekleşiyor. ayrıca, şarkının sözleri tam anlamıyla doğan duru'ya özgü olmuş.

sözleri:

bu şehrin sensizliği bir cenaze.
    köşedeki çiçekçiden her gün çiçek alıyorum kendime,
    tam bi delilik.

bu meretin kafası tam bir efsane.
    kenarında cayıyorum uçurumun üzülürken derdime,
    tam bi delilik.

bu şehrin sensizliği bir cenaze.
    döndüm her gün başkasının yanında uyanan bir cesete,
    tam bi delilik.

gel beni al bitik kalplerin celladı.
    vitrine koy ki görsünler kalbimin kırıklarını,
    tam bi müzelik.

senin olan şeyler var, onlardan kaçıyorum.
    seni hatırlatan şeyler var, onlardan kaçıyorum.
    tam bi delilik var.
  • mükemmel boşluk'un bağımlılık yapanlarından.

"gel beni al bitik kalplerin celladı,
    vitrine koy ki görsünler kalbimin kırıklarını,
    tam bi müzelik."
  • şarkının deliye bağladığı kısımlar, insanda hız yapma hissiyatı uyandırıyor. bu arabayla olur, koşarak olur. bilemiyorum. acayip gaza getiriyor net.
  • redd'in mükemmel boşluk'taki en iyi şarkılarından. ilk üçe çok rahat oynar.

tam bi delilik
  • redd'in geri dönüşü olan mükemmel bir albümün en mükemmel şarkısı. nisan ayından beri bıkmadan dinlediğim...
  • doğan duru ne yaşar, nasıl yaşar bilemem de şarkıları yaşadıklarından ise-ki nedense bana hep öyle geliyor-acayip bi şey olsa gerek.
    çok güzel kafadan, çok fena sözler çıkıyor. yaşanmamışlık çok fena*, ama
    onun sözleri bi takım yaşanmışlıklar için beni korkutuyor. yine de yazsın, o müthiş sesi ve ruhundan dökülen sözlerle bizi yaksın, yıksın.

"bu şehrin sensizliği bir cenaze" introsuyla bitiren şarkı.. bu sözler tam bi delilik, evet!
  • az önce beni ağlatmış şarkı. intihar etmeyi düşünüyorsanız öncesinde dinlebilecek şarkılardan. kalplerin celladı derken acaba intiharı mı kasetmiş diye düşündüm. şarkıda büyük bir acı saklı.
  • şöyle güzel bir video da çekilmiş olan şarkı.

https://www.youtube.com/…5vyepzwto&feature=youtu.be
  • hava kapalıysa, hatta biraz yağmur yağıyorsa... nefes almak günden güne ağır gelmeye başladıysa... kalbinin üzerinde hala onun izi varsa... bitmiyorsa, gitmiyorsa, unutulmuyorsa...

özlemekten ölenler için yazılmış bir redd şarkısı. sanki biraz olsun hafiflemek için.
  • mükemmel boşluk ' taki en depresif eser.
hesabın var mı? giriş yap