şükela:  tümü | bugün
  • artık tam gün eğitim başlıyor muş. anne babalar yaşadı . iyi bari ders saatlerinin başlangıcını da 10 yapsalar trafikte rahatlar.
  • yerinde ve geç kalınmış bir kararla 2019'da uygulamaya geçileceği söylenen (bkz: eğitim) şekli. fakat açıklanan takvime göre açılması gereken derslik sayısı az bir sayı değil. altyapısız bir şekilde 'yaptım, oldu' zihniyetiyle atılacak adım sonucunda olan yine çocuklara olacak.
  • bugün ne yemek yapsam acaba? buldum 'eğitimi tam gün yapayım yanına da öğretmenlere en az maaşı yaparım.' hamdolsun bugün de karnımız doydu.
  • (bkz: kreş eken huzurevi biçer)

bunu düşünen milli eğitim çocukları annelerden kurtarıp öğretmenlere kitlemeyi amaçlıyor herhalde. çocuk evde daha az vakit geçirir ve daha çok eğitilir diye mi düşünüyorlar acaba?

bunu yapan müsteşar acaba şunları da düşünmüş müdür?
    -bu çocuklar ne zaman ödev yapacak?
    -bu çocuklar tam gün boyunca nasıl beslenecek?
    -bu çocuklar kaç saat aileleri ile vakit geçirecek?
    ...

bu da yanlış. yine değişti evet sistem yine değişti.
  • tam gün falan gerek yok bunlara direk yatılı olsun, eğitimi bitince salarsınız!
  • durun durun hemen senaryo yazmaya başlamayın; tam gun eğitim derken, sabah 8 akşam 5 kastedilmiyor.
    artık 'sabahçı' veya 'öğlenci' olmayacak. saat 9 da gidip, öğleden sonra 2-3 arası okuldan çıkılacak.
    bir çok yerde, bu sistem hali hazırda uygulanıyor, amaç tüm türkiye'de uygulanması.
    öğretmenlik mesleğini kıskananlar için asıl bomba ise ; dersler 3'te biterse öğretmenlere daha da fazla boş vakit kalıyor. (bkz: öğretmenlerin yarım gün çalışıp 3 ay tatil yapması) tüh anasını sayın seyirciler ;)
  • sabah 9'da gelip öğlen 3'te çıkarak tam bir gün öldürücü uygulamaya dönen durum. 9-5 hatta 9-6 eğitim ver, öğleden sonraları sırf sanatsal ve sporsal dersler koy, bu sistemin ideali olsun; 9-3 olacağına 7.5-12.5 yap ki insanlar öğleden sonralarına bari kendi karar versin, ayrıca sabahçı-öğlencilik neden bu kadar kötüleniyor anlamıyorum, günü maksimum verimle kullanmak çok önemli.