şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyeti devleti'nde gerçek bir sosyal devlet olabilme adına atılan önemli bir adımdır.

bakınız bırakınız bu boş muhalif söylemleri. yok ihaleymiş de yok zehirlenmeymiş... adamlar tam gün eğitim görecek olan milyonlarca öğrenciye yemek vereceklerini söylemişler. çıkıp bir allah'ın kulu da "lan bunları da hiç sevmem ama bak ne güzel bir şey düşünmüş adamlar" dememiş. ayıptır. iyiye iyi, kötüye kötü demektir hakkaniyetli olmak, adil olmak. kötüyü yermek, iyiyi tebrik etmektir insan olmak. bu milyonlarca öğrenciye yemek vermenin fikrini bile tebrik edip ardından dilediğin gibi söv mesela. ama nerede o bilinç? nerede o zihniyet? varsa yıkım, yoksa yıkım. ayıptır.

delikanlı olmak iyidir. meraklanmayın yani, "tebrikler. güzel bir fikir. ama bence ihaleleri tanıdıkları verirler." deyince kise size aktroll demez ve sizi haksız yere hedef tahtası yapmaz. gerçekten bak. korkmayın. doğruya doğru, eğriye eğri deyin. çekinmeyin. cesur olun.

neyse.

millî eğitim bakanı ismet yılmaz, bundan böyle tam gün eğitim verecek olan okullarda öğle yemeklerini meb'in vereceğini duyurmuştur.

haydi bakalım.
  • peki ihaleler gerçekten şeffaf mı olacak? gerçekten hakeden, kaliteli ve uygun fiyat veren firmalar mı alacak ihaleyi? yoksa bu işin sonu manisadaki askerlere benzemesin?

bu sorulara cevap verirken, aslında işlerin hiç olması gerektiği gibi olmayacağını hepimiz biliyoruz di mi? işte bu yüzden akpden kurtulmalıyız.
  • seçimlere 4 gün kala ne güzel çalışıyor maşallah reis ve adamları. eğitim sistemi ezberci olmayacak demiş. yine anasını belleyecekler eğitim sisteminin. sıkıldıkça değiştirin bence.

tanım: yandaş yemek şirketlerinin bayram edeceği açıklamadır.
  • özel şirketlerden kat be kat iyi olacağından zerre şüphem yok. kuru ekmek soğan verse yine özel şirketlerin verdiği kurtların yağ üzerinde yüzdüğü bir kuru fasulyeden daha proteinli olacağı kaçınılmaz.
  • gerçekleşmeyecek olaydır.
  • yıl içinde okullara yemek işinin ensar vakfı'na verileceğine dair bir söylenti dolaşıyordu. eğer gerçekten böyle bir durum gerçekleştirilirse, ben çocuklarıma haram yedirmem.
  • e maho ağa 100 gündür meydanlarda bas bas bağırıyor; "....seçilirsem devlet okullarında öğrenciler sabah kahvaltılarını, öğle yemeklerini okulda yiyecekler. okulun imkanları ile evlerinden alınıp evlerine götürülecekler.
    zaten geçim sıkıntısında olan adam, en azından çocuğum okula nasıl gidecek, oralarda bütün gün karnını nasıl doyuracağım diye düşünmeyecek...." diye?

bir anda mı proje oldu da hayata geçiyor bu iş?

aynı bir önceki seçimde asgari ücret 1.200 tl net olacak diyen ana muhalefetle haftalarca televizyonlarda dalga geçip, seçimden önce biz de yapacağız deyip, seçim sonrası derhal yapılmış olması gibi.

hayatın tatlı tesadüfleri olsa gerek.
  • maksat öğrenciye yemek vermek değil, ihaleyi alacak yandaşları zengin etmektir.
  • verilecek yemekleri çocukların koridorlarda yerlerde yiyerek sonuçlandıracağı olay, zehirlenmeden bahsetmiyorum bile. acaba milli eğitim bakanı yüzbinlerce çocuğun eğitim gördüğü köy okullarından haberdar mı?
  • askere at eti yediren, öğretmene neler yedirir siz düşünün.