şükela:  tümü | bugün
  • ben hayatımda bunun kadar lanet, bunun kadar tedirgin edici bir durum yaşamadım arkadaş. tam uykuya geçeceğin o bilmem kaç saniyelik anda gelen o azcık çiş, uyuduğun zaman nasıl rahatsızlık verir, zaman geçtikçe nasıl sıkıştırır. ne pislik bi şeydir. ya uykunu bölüp kıçın dona dona tuvalete gideceksin, ya da rüyanda tuvalet arayacaksın bütün gece. sorun rüyada tuvalet aramakta değil de, bulursan o zaman kötü işte.
  • (ara: prostat*) habercisi olabilir; uyanık olmakta fayda var.
  • uykudayken çığ gibi büyüyecektir.
  • annelerin yıllarca yaptığı yatmadan önce tuvalete git baskısından sonra psikolojik olduğunu düşünmeye başladığım lanet durum. bir de bunun yatmadan önce değil de salondaki çekyatta, televizyon karşısında mayışmışken geleni vardır ki..
  • rengi genelde beyazdır.
  • (bkz: az ezo)
    (bkz: az mercimek)
  • ah bunun bir de hamilelik versiyonu vardır. derler zaten, bebeğin ilk oyuncağı annenin mesanesidir diye. banyoya gider, tuvaletini yapar, elini yüzünü yıkar, dişini fırçalar, yatağa girersin. zaten denizlerde sınır belirleyen dubalar gibi olmuşsundur, yatağa girmek bir zor, yatakta sağdan sola dönmek ayrı zordur. tam gözler rüyaya kapanacakken, anaammm altıma yapıcam la ben. tekrar debelene debelene kalkarsın yataktan, sanki dünden beri yapılmamıştır o çiş. zor yetişirsin banyoya. sonra aynı ritüeller gece boyu 5 ya da 6 kere falan tekrarlanır. sürekli bölünen uykular, debelenmeyle geçen uyuma çalışmaları derken gündüz gözüyle sizi görenler "ay erkenden de yatıyorsun ama hep yorgun görünüyorsun" diyip şaşırır. yorgunum amına koyim, bi deliksiz uyku mu uyudum 8 aydır?
  • (bkz: az kuru)
  • sabah çekilecek acıların habercisidir.
  • yazın neyse de. kışın daha bir dertli olur bu çiş. o sıcacık yataktan kalkıp işeyesi gelmez insanın. sonra da sabaha kadar rahat bir uyku çektirmez adama bu lanet olası çiş.